Piotr Wiśniewski z medalem w gronie zasłużonych dla miasta

Piotr Wiśniewski otrzymał medal „Za zasługi dla Starogardu”. Oldboje Lechii Gdańsk pokonali starogardzian 5:3.Były zawodnik Lechii zagrał po jednej połowie w każdej z drużyn.

W piątkowy wieczór 27 kwietnia prezydent Starogardu i przewodniczący Rady Miasta wręczyli Piotrowi Wiśniewskiemu medal za zasługi dla miasta. Były zawodnik Lechii Gdańsk to starogardzianin, który swoją karierę sportową rozpoczął w klubie Wierzyca.

Prezydent Janusz Stankowiak wręcza Piotrowi Wiśniewskiemu medal „Za zasługi dla Starogardu”

– Podejmując w Radzie decyzję o przyznaniu medalu nie mięliśmy żadnych wątpliwości – powiedział radny Zbigniew Kotlewski wnioskodawca nagrody.  – Rada jednogłośnie poparła mój wniosek, chociaż tak naprawdę pomysłodawcami tej nagrody byli kibice Lechii. To oni na stojąco żegnali Piotra po ostatnim meczu z Pogonią Szczecin. To był mecz – bomba, a bramka strzelona przez Piotra Pogonii po prostu przepiękna. Wiśnia to piłkarz ekstraklasy, który rozsławił Starogard nie tylko na naszych, ale też światowych boiskach. Trudno byłoby nie uhonorować takiego człowieka, który zrobił tyle dobrego dla miasta – dodał radny.

Piotr Wiśniewski – zasłużony dla miasta Starogardu Gdańskiego

– To wyróżnienie wiele dla mnie znaczy – powiedział Piotr Wiśniewski. Jestem dumny z miasta, w którym się urodziłem. To właśnie tutaj zacząłem swoją przygodę z piłką nożną. Cieszę się, że moje rodzinne miasto doceniło mnie i to co robię. Bardzo dziękuję.

Prezydent Janusz Stankowiak podkreślił, że Starogard to miasto, w którym rodzą się gwiazdy i że jedną z nich jest właśnie Piotr Wiśniewski.

„Starogard to miasto, w którym rodzą się gwiazdy. Jedną z nich jest właśnie Piotr Wiśniewski ” – powiedział prezydent Janusz Stankowiak. Na zdjęciu obok prezydenta –  Piotr Wiśniewski i przewodniczący Rady Miasta  Jarosław Czyżewski

W rodzinnych barwach Klubowych zadebiutował w 1999 roku. W Wierzycy grał 4 sezony do 2002/2003 roku. W 2003 roku wstąpił w szeregi Kaszubii Kościerzyna, która uzyskała wówczas awans do III ligi. Tam potwierdził swoje zdolności snajperskie. 22 bramki zdobyte w dwóch sezonach i tytuł króla strzelców zadecydowały o tym, że w następstwie w sezonie trafił do drugoligowej Lechii. Dwa sezony później w 2008 roku wraz z Lechią wygrali rozgrywki II ligi, co dało im awans do ekstraklasy. W Lechii Gdańsk grał do 2017 roku. Rozegrał 172 mecze na pozycji pomocnika, gdzie w sumie strzelił 28 bramek. Ostatnią – w dniu 28 maja 2017 roku w meczu z Pogonią Szczecin, ustalając zwycięski wynik (4:0) dla Lechii Gdańsk.

Kazimierz Jankowski i Marek Jankowski. Obaj byli pierwszymi  trenerami Piotra Wiśniewskiego.

– Piotr to zawodnik niezwykle utalentowany pod względem technicznym. Trenowałem go przez siedem lat od tramkarza młodszego do juniora starszego i zawsze w każdym meczu był albo najlepszym zawodnikiem albo królem strzelców – powiedział Marek Jankowski trener piłki nożnej. – Myślę, że mimo, iż nigdy nie zagrał w reprezentacji Polski, jest piłkarzem spełnionym. Był naprawdę dobrym zawodnikiem, co potwierdzili kibice Lechii. Docenili go, bo ciągle działa w gdańskim klubie. Wszyscy ze  środowiska piłkarskiego jesteśmy zdania, że  w pełni zasłużył na ten medal.

Miłą niespodziankę przygotował mu syn – wychowanek KS Beniaminek 03. Wspólnie z prezesem klubu Marcinem Kaszubowskim wręczyli mu klubową koszulkę Beniaminka z nazwiskiem piłkarza na plecach. Teraz syn i ojciec będą mogli grać w jednakowych strojach.

Piotr Wiśniewski z zsynem i prezesm klubu KS Beniaminek 03 Marcinem Kaszubowskim.

Zaraz po uroczystym wręczeniu wyróżnienia Piotr Wiśniewski wspólnie z drużyną starogardzkich oldbojów wbiegł na boisko. Ich przeciwnikami byli oldboje Lechii Gdańsk. Po pierwszej połowie towarzyskiego meczu prowadzili starogardzianie 2:1. Niestety po przejściu Wiśni do drużyny przeciwnej zgodnie z umową, że w każdej jedenastce zagra po połowie, ostateczny wynik 5:3 przyniósł zwycięstwo gościom. Oczywiście królem strzelców w tym meczu został uhonorowany medalem były piłkarz Lechii.

Prezydent miasta Janusz Stankowiak dziękuje KP Starogard Gdański za pomoc w organizacji spotkania. 

Towarzyski mecz oldbojów Lechii Gdańsk i Starogardu Gdańskiego zakończył się zwycięstwem gości 5:3.