Piknik Rodzinny w Strzelnicy

3 maja starogardzianie powrócili do tradycji. Wielu mieszkańców miasta spędziło popołudnie na Pikniku Rodzinnym w Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Na scenie zaśpiewała Gosia Zielińska w towarzystwie Dariusza Szymańskiego. Publiczność podziwiała też występy dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Można było postrzelać albo poczuć się jak na obozie harcerskim.

Teren Strzelnicy należący do starogardzkiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego już o godz. 13:00 wypełnił się mieszkańcami naszego miasta. – Serdecznie witam wszystkich przybyłych na dzisiejszy piknik. Zostaliśmy wysłuchani i w prezencie dostaliśmy tę piękną pogodę. Jako Bractwo Kurkowe chcielibyśmy, aby takie spotkania odbywały się co roku. Będziemy robić wszystko, by czuli się tu Państwo jak najlepiej – powiedział prezes Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Starogardzie Gdańskim Lech Magnuszewski.

Na piknikowej scenie atrakcji nie brakowało. Mogliśmy zobaczyć występy finalistów show „Utalentowani”, pokazy szkoły tańca Esta Fiesta oraz UKS „Piramida”, a także starogardzkich przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. O muzyczny finał pikniku zadbali Gosia Zielińska i Dariusz Szymański. Harcerze przygotowali tor przeszkód oraz pokazywali jak przygotować pyszny posiłek w samym środku lasu. Klub Łączności prezentował jak porozumieć się z kimś będącym na drugim końcu świata bez użycia telefonu komórkowego. Bracia Kurkowi zorganizowali turniej strzelecki.

– Bardzo się cieszę, że mieszkańcy tak licznie przybyli do Strzelnicy, miejsca tradycyjnych spotkań sprzed lat. Dzisiaj jest ku temu szczególna okazja, kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, czyli urodziny wszystkich Polaków. Święto tym bardziej szczególne, że w tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości – mówił Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

– O artystyczne występy na scenie zadbało Starogardzkie Centrum Kultury. Na pikniku zaprezentowaliśmy też prace malarskie i rękodzielnicze studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku „S-Centrum”. Można było też zapisać się na zajęcia dla seniorów – powiedziała dyrektor SCK Ewa Roman.

Piknik Rodzinny to jedno z wydarzeń, które w naszym mieście odbyło się z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorzy: Urząd Miasta Starogard Gdański, Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Starogardzie Gdańskim, Związek Harcerstwa Polskiego – Hufiec Starogard Gdański oraz Starogardzkie Centrum Kultury.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl