„Piknik Kociewskich Rozmaitości”

„Piknik Kociewskich Rozmaitości” był wyjątkowym spotkaniem, podczas którego podsumowana została praca warsztatowa podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, Fundacji „Pokój Muzyczny” oraz przedstawicieli Polskiego Związku Głuchych Koło Starogard Gdański.

Wydarzenie miało miejsce 22 listopada br. w Sali Dworca PKP, a zorganizował je Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Stowarzyszenie Rekord.

Występy i rękodzieło podziwiali m.in. obecni na Pikniku Prezydent Miasta Janusz Stankowiak oraz Zastępca Prezydenta ds. Społecznych Maciej Kalinowski.

Na zdjęciu od lewej: Ewa Sommerfeld – wiceprezes Stowarzyszenia Nasz Starogard, Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak, Zastępca Prezydenta ds. Społecznych Maciej Kalinowski oraz Łucjan Czerniejewski – przewodniczący Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

Wszystkich zebranych serdecznie powitała Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy Aleksandra Formela, kierując także słowa podziękowań do Prezydenta Miasta.

Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy Aleksandra Formela wita gości podczas Pikniku Kociewskich Rozmaitości.

– Pan Prezydent nam nigdy nie odmawia. Zawsze szczerze i serdecznie przyjmuje nasze prośby. Za to jesteśmy Panu bardzo wdzięczni, a najbardziej za to, że nagraliśmy przepiękny klip muzyczny o naszym mieście, w którym wystąpił Pan razem z nami – wyznała Dyrektor.

Prezydent Janusz Stankowiak podziękował występującym i ich opiekunom w imieniu miasta i całego Kociewia za kreatywność i zaangażowanie artystyczne w licznych wydarzeniach miejskich.

Od lewej Aleksandra Formela, Monika Kełpin – Z-ca Dyrektora d.s sportu, rekreacji i marketingu w Ośrodku Sportu i rekreacji oraz Prezydent Miasta Janusz Stankowiak.

Głos zabrała także Aleksandra Miczek – nauczycielka języka polskiego i nauczycielka wspomagająca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 , która przygotowała wspólnie z podopiecznymi ŚDS występ artystyczny.

-To najbogatsze i najbardziej wartościowe przeżycie w moim życiu – mówiła. Jeszcze nie pracowałam z tak cudowną grupą artystów. Jestem z Was dumna! – dodała.

Pani Aleksandra Miczek stosuje urozmaicone metody pedagogiczne. Jako nauczyciel w szkole z oddziałami integracyjnymi często pracuje z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Angażuje dzieci niepełnosprawne m.in. w prace zespołu teatralnego i folklorystycznego.

Na zdjęciu Aleksandra Miczek podczas przygotowywania scenerii pod występ podopiecznych ŚDS.

Na „Pikniku Kociewskich Rozmaitości” były także wyśmienite, swojskie przekąski, wypieki oraz rękodzieło.

Fot. Anna Więckiewicz