Piknik Jesienny z zielenią w tle

W ramach projektu „Podwórkowe rewolucje, czyli współtworzymy naszą przestrzeń”, na Deptaku łączącym ulicę Kościuszki i Owidzką odbył się Piknik Jesienny. Podczas spotkania uczestnicy i okoliczni mieszkańcy mogli sadzić drzewa oraz krzewy. Całą akcję zwieńczyło wspólne grillowanie, które umiliło wszystkim czas.

W ubiegłym roku Stowarzyszenie Starogard 2030 w ramach Podwórkowych Rewolucji, przepytało mieszkańców obszaru rewitalizacji, jakie są ich „zielone” oczekiwania wobec tego miejsca. W związku z pomysłami zainteresowanych, powstała koncepcja.

 

 Koncepcja zagospodarowania zieleni na deptaku łączącym ul. Owidzką z Kościuszki.

Październik jest znakomitym czasem na sadzenie drzew i krzewów. Dlatego to właśnie w tym miesiącu rozpoczęło się urzeczywistnianie zaplanowanej koncepcji. Mieszkańcy z zapałem zaangażowali się więc w dozielenianie rejonu w jakim mieszkają. 

Uczestnicy Pikniku podczas pracy.

Po przygotowaniu gruntu,  dzieci zasadziły mnóstwo cebulek wiosennych roślin oraz mieszankę kwiatów łąkowych.

Jestem bardzo mile zaskoczona frekwencją oraz zaangażowaniem jakie zaobserwowałam podczas akcji – mówi Anna Lembicz – architekt oraz członkini Stowarzyszenia Starogard 2030.  Mimo nienajlepszej pogody przybyło nas wielu. Raduje mnie fakt, że najmłodsi uczestnicy ochoczo zabrali się za sadzenie roślin – dodała.

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak podczas sadzenia drzewa.

Oprócz różnorodnych krzewów i roślin, jednym z wielu sadzonych podczas Pikniku drzew była m.in. śliwa, którą własnoręcznie zasadził Janusz Stankowiak – Prezydent Miasta Starogard Gdański.