Pies Twoim Przyjacielem – podsumowanie

Zakończyła się akcja Prefektury Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego pn. „Pies Twoim Przyjacielem”, której koordynatorem była Straż Miejska w Pelplinie. Udział wzięli w niej strażnicy ze Starogardu Gdańskiego, Gdańska, Gdyni, Rumi, Kościerzyny (Straż Miejska), Wejherowa, Kwidzyna,Władysławowa oraz z Chojnic.

– Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim przeprowadziła 52 kontrole, które dotyczyły informowania mieszkańców o obowiązkach, jakie spoczywają na właścicielach psów. Skupiliśmy się w szczególności na obowiązku zachowania środków ostrożności przy wyprowadzaniu psa w miejscu publicznym oraz sprzątania po swoich pupilach. Rozdawaliśmy woreczki na psie odchody – powiedziała prefekt Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Krystyna Kwidzińska-Kulas.

Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim po raz kolejny przypominała o obowiązku sprzątania po swoich pupilach.

– Prowadziliśmy również wspólne działanie profilaktyczne ze Strażą Miejską z Kwidzyna. Razem z tamtejszymi strażnikami, a także z miłośnikami owczarków niemieckich „Biegaczami z Wilczej Sfory” wspieraliśmy działania w szkołach i przedszkolach. Wyjaśnialiśmy dzieciom jak należy postępować w razie spotkania z samotnie wałęsającym się psem. Żeby utrwalić tę wiedzę, rozdaliśmy kolorowanki i odblaski – dodała Krystyna Kwidzińska-Kulas.

W akcję włączyli się „Biegacze z Wilczej Sfory” – miłośnicy owczarków niemieckich.

Strażnicy w towarzystwie czworonogów odwiedzili także starogardzkie Przedszkole ,,Bajkowy Domek”. Zdjęcia ze spotkania z przedstawicielami najmłodszych starogardzian w poniższej galerii.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl