Pies Twoim Przyjacielem

Do 9 kwietnia trwa akcja „Pies Twoim Przyjacielem” zorganizowana przez Prefekturę Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego. Przypomina o obowiązkach, które spoczywają na właścicielach czworonogów.

Posiadanie psa daje wiele radości, ale przynosi też kilka obowiązków, o których należy pamiętać. Właściciele czworonogów zobowiązani są do przestrzegania prawa oraz dbania o środowisko. Mieszkańcy Starogardu Gdańskiego w dniach 28 marca – 9 kwietnia mogą spodziewać się wzmożonych patroli Straży Miejskiej, zwłaszcza na osiedlach mieszkaniowych.

W tych dniach w naszym mieście, podobnie jak w wielu innych miastach i gminach województwa pomorskiego przeprowadzona zostanie wspólna akcja pn. „Pies Twoim Przyjacielem”.

– W ramach wspomnianej akcji strażnicy miejscy szereg kontroli dotyczących w szczególności zasad wyprowadzania psów na smyczy i w kagańcach oraz sprzątania po pupilach w miejscach publicznych, czyli na trawnikach lub chodnikach – tłumaczy zastępca komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim, prefekt Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego Krystyna Kwidzińska-Kulas.

Koordynatorem tegorocznej edycji akcji jest Straż Miejska w Kwidzynie. Do działań włączyły się także: Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim, Straż Miejska w Kościerzynie, we Władysławowie, Wejherowie, Tczewie, Pelplinie, Słupsku oraz w Gdańsku.