Pies – serce bijące u twych stóp. Październikowy Spacer Przyjaźni w Starogardzie Gdańskim

Merdające ogony i wesołe piski. Tak wyglądał kolejny, zorganizowany w Starogardzie Gdańskim październikowy Spacer Przyjaźni.

1 października mieszkańcy miasta wraz z Wolontariuszami OTOZ przeszli trasę ze schroniska z ul. Hermanowskiej do Parku Miejskiego. Psy mogły napić się wody z fontanny i odpocząć po długim spacerze.

img_4519

W Spacerze Przyjaźni uczestniczę gdy tylko mogę – mówi pani Iwona. Bardzo kocham zwierzęta. Popieram takie akcje oraz wszelkie zbiórki na rzecz bezdomnych psów – dodaje pozując z Buciem.

Akcja, organizowana w Starogardzie Gdańskim co najmniej raz w roku, jest doskonalą okazją do oddania bezdomnym psom części siebie. Poświęcony im czas i uwaga stanowi dla nich wielką radość. Spacer jest też szansą, by niejeden psiak został zauważony przez potencjalnego przyszłego opiekuna. img_4473

Październik to już tylko krok od zimy. To szczególnie trudny czasem dla przebywających w schronisku psów. Brakuje im podstawowych rzeczy, takich jak ciepłe koce czy kaloryczne jedzenie. Oprócz kwestii praktycznych, zwyczajnie brakuje im ludzkiego ciepła i zainteresowania.

Wiele przebywających psów w schronisku zostało porzuconych przez człowieka lub uratowanych z rąk oprawców. Wiele z nich potraciło swych ukochanych właścicieli i ciężko im odnaleźć się w nowej, nieznanej rzeczywistości. Wiele czworonogów jest w starszym wieku, skazanych często na spędzenie jesieni życia w schroniskowych boksach.
img_4542
Każdy z nas może stać się aniołem stróżem jednego z nich. Nasze domy mogą stać się dla nich spokojną przystanią, w której spędzą resztę swojego psiego życia.

Nie bądźmy obojętni. Jeśli tylko możemy dać ciepły kąt i pełną miskę – zróbmy to. Wdzięczność jaką zobaczymy w psich oczach będzie najlepszą nagrodą i dowodem na to, że postąpiliśmy słusznie.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej www.schorniskostarogard.pl oraz facebook’a https://www.facebook.com/animalsstarogardgdanski/
Znajdziecie tam państwo bieżące informacje m.in. na temat adopcji bezdomnych psów i kotów.

Podrzucone w wrześniu pod drzwi Urzędu Miasta szczeniaczki także szukają domu.

zdjęcia: fotostarogard.pl
zdjęcia szczeniaków: fotostarogard.pl

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl