Pierwszy STREET WORKOUT PARK już w Starogardzie

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kociewie” na osiedlu 60–lecia zainstalowała specjalny zestaw urządzeń do ćwiczeń sprawnościowo – ruchowych, przeznaczony do treningu ulicznego. Na placu pojawi się też pierwszy w mieście sprzęt do Pole Dance.

Korzystanie z urządzeń polega na treningu siłowym, opartym o ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała. Taka aktywność fizyczna, powszechnie nazywana „Kalistenika”, wywodzi się ze starożytnej Grecji i Rzymu. W Polsce cieszy się coraz większą popularnością.

Street Workout Park to odpowiedź SM Kociewie na potrzeby młodzieży, zamieszkującej jedno z największych osiedli w mieście. Ma to być nie tylko miejsce przeznaczone do ćwiczeń mięśni własnego ciała, ale też miejsce spotkań towarzyskich, służące integracji i nawiązywaniu nowych relacji i znajomości. Twórcom parku zależało, aby stworzyć dla młodzieży alternatywą, atrakcyjną przestrzeń, gdzie może się spotkać i na świeżym powietrzu aktywnie spędzać wolny czas ze sobą, w bezpośredniej, a nie wirtualnej relacji. Ciekawostką Parku, która z pewnością przyciągnie wielu miłośników ćwiczeń siłowych, jest pierwszy w mieście sprzęt do Pole Dance.

Nowy Park znajduje się koło Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 10. Jak informuje SM „KOCIEWIE” miejsce przeznaczone jest dla młodzieży i osób dorosłych. Osoby, które nie ukończyły 14 roku życia mogą przebywać na terenie Parku wyłącznie pod opieką rodziców i opiekunów.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl