Pierwsza wygrana Kociewskich Diabłów w starogardzkiej hali

Kociewskie Diabły pokonały Start Lublin 98:94. Starogardzianie zagrali świetny mecz – drugi w sezonie, a pierwszy „domowy” w starogardzkiej Hali Miejskiej im. Andrzeja Grubby.

Wielkie emocje towarzyszyły koszykarzom podczas pierwszego meczu Suzuki 1 Liga w Starogardzie Gdańskim. Kociewskie Diabły zmierzyły się z AZS UMCS Start II Lublin. Dla starogardzian był to drugi zwycięski mecz w sezonie, a pierwszy w starogardzkiej Hali Miejskiej im. Andrzeja Grubby. Walka była wyrównana i bardzo zacięta. Gra toczyła się niemal punkt za punkt. Dwie pierwsze kwarty należały do Lublinian, którzy po pierwszej połowie meczu prowadzili 3 punktami 52:49. Trzecią i czwartą kwartę wygrały już Kociewskie Diabły (25:24 i 24:18), wygrywając cały mecz 98:94. Niewątpliwie w zwycięstwie pomogli im kibice. Licznie zgromadzeni w piątkowy wieczór (1 października) w hali miejskiej nie szczędzili gardeł, dopingując swoich ulubieńców – w ostatnich minutach meczu wręcz na stojąco.

Wśród starogardzkich zawodników najskuteczniejszy w rzutach był Filip Stryjewski, który zaliczył aż 5 „trójek” zdobywając w sumie 28 pkt. Zaraz za nim w klasyfikacji uplasował się Szymon Ryżek (20 pkt) i Bartłomiej Karolak (12 pkt) Najwięcej zbiórek zaliczył Witalij Kowalenko.

SKS Starogard Gdański:
Karolak 12, T. Szymański 10, Pietras 9, Ryżek 20, Kowalenko (C) 8 (10 zbiórek), Burczyk 6, Sadło 5, Stryjewski 28 ( 9 zbiórek i 6 asyst)

AZS UMCS Start II Lublin:
Myśliwiec (C) 5, Stopierzyński 18 ( 7 zbiórek), Wąsowicz 11 ( 10 asyst) , Ziółko 2, Obarek 7, Walda 18, Ciechociński 22 (5 zbiórek), Pszczoła 11 (5 zbiórek)