Pierwsza łopata pod budowę nowej fabryki wbita

Na terenach inwestycyjnych przy ul. Iwaszkiewicza Mercury Ateliers rozpoczęło budowę nowej siedziby firmy. Ich nowa fabryka będzie proekologiczna i prorozwojowa. Jej budowa zaplanowana jest tak, aby w przyszłości zakład mógł bezkonfliktowo dobudowywać kolejne segmenty. Koszt inwestycji to ponad dwadzieścia milionów złotych.

Na dwu hektarowej działce przy ul. Iwaszkiewicza, którą firma Mercury Ateliers zakupiła od Miasta, powstaje nowa fabryka. Składać się będzie z części biurowo-administracyjnej, produkcyjnej, maszynowej oraz części przeznaczonej do składowania towarów. Wykonawca rozpoczął właśnie prace ziemne. W pierwszej kolejności powstaje hala produkcyjno-magazynowa z częścią biurowo-administracyjną o łącznej powierzchni ponad 3,5 tys. metrów kwadratowych.

Firma Mercury Ateliers rozpoczęła budowę nowej fabryki przy ul. Iwaszkiewicza ww Starogardzie Gdańskim

— Nową fabrykę budujemy według najnowszych standardów z uwzględnieniem obecnych trendów proekologicznych. Fabrykę zasilać, ogrzewać i klimatyzować będą  głębinowe pompy ciepła, co ograniczy ilość wydzielanych do powietrza spalin i ograniczy poziom hałasu. Budujemy przyszłościowo z myślą o ewentualnej rozbudowie zakładu. Zależy nam na tym, aby w razie potrzeby móc dobudowywać kolejne segmenty bez ograniczania aktualnie prowadzonej produkcji. W nowej fabryce pracować będzie ok. 200 pracowników. Przy czym zachowamy naszą starą siedzibę przy ul. Kościuszki, w której funkcjonować będzie dalej szwalnia – powiedział właściciel firmy Włodzimierz Bożyk

Zgodnie z harmonogramem nowy zakład firma planuje oddać do użytku w czerwcu 2024 roku. Cała inwestycja wraz z nowym wyposażeniem i parkiem maszynowym to koszt ponad 20 mln zł.

Dla przypomnienia firma Mercury Ateliers produkuje luksusowe opakowania dla znanych marek kosmetycznych i odzieżowych jak Chanel, Paco Rabanne, Thierry Mugler czy inne. Produkuje dekoracyjne lub firmowe opakowania na ich produkty, najczęściej próbki perfum lub kosmetyków, luksusowe torebki z naturalnymi sznurkami biodegradowalnymi, torebeczki na zapasowy guzik, które wpinane są do markowych ubrań, finezyjnie otwierane pudełeczka i pudełka, zawieszki, zakładki do książek, a nawet kartki i albumy.

Pierwsza inwestycja na terenach inwestycyjnych przy ul. Iwaszkiewicza rozpoczęta

Jednym z podstawowych filarów miasta jest rozwój atrakcyjności inwestycyjnej i dbałość o zagospodarowanie przestrzenne. Sprawdźcie, jakie działki na sprzedaż oferuje Gmina Miejska Starogard Gdański.