Piękny gest starogardzkich przedszkolaków

Dzieci z Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 2 z oddziałami integracyjnymi narysowały kartki z życzeniami dla pracowników służby zdrowia. Tematem przewodnim było „Serce dla Medyka”. W ten sposób podziękowały lekarzom i pielęgniarkom za ich trudną pracę i dały zdalnie znak, że ich doceniają i są im wdzięczni.

Od 20 marca wszystkie przedszkola, szkoły i żłobki ze względu na epidemię koronawirusa są zamknięte. Dzieci i młodzież mają kontakt ze swoimi wychowawcami i nauczycielami wyłącznie on-line. Uczą się zdalnie, wykonując przesyłane im zadania. Jednym z takich zadań w Miejskim Przedszkolu Nr 2 było wykonanie kartki z życzeniami dla pracowników służby zdrowia pt.: „Serce dla Medyka”

– We wrześniu 2019 r. nasze Przedszkole Nr 2 w Starogardzie Gdańskim włączyło się w Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna Moc Bajek”. Projekt zakłada wykonanie wielu zadań, które mają promować wśród dzieci czytanie bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie prawidłowych postaw społecznych – wyjaśnia Anna Schulfer – pedagog Miejskiego Przedszkola Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi.

– W obecnej sytuacji, kiedy przedszkole ze względu na pandemię COVID – 19 zawiesiło swoją działalność dydaktyczną, dzieci działają zdalnie. Asza wspólna praca jest jednak wiadomo – ograniczona. Ostatnio dużo mówi się o poświęceniu, odwadze, wręcz bohaterstwie ludzi, którzy działają na pierwszej linii frontu. Aby uwrażliwić dzieci na to, jak ważną, odpowiedzialną i niebezpieczną pracę w dobie pandemii wykonują lekarki, lekarze, pielęgniarki, pielęgniarze oraz ratowniczki i ratownicy medyczni zaprosiliśmy maluchy do udziału w akcji „Serce dla Medyka”. Dzieci wykonały kartki z życzeniami dla pracowników służby zdrowia. W ten sposób świadomie podziękowały im za ich trudną pracę i dały znak, że ich doceniają i są im wdzięczni. Akcja jest elementem wspomnianego przeze mnie wcześniej Projektu – zakończyła Anna Schulfer..

Do Akcji chętnie włączyli się również rodzice, którzy pomagali dzieciom przy tworzeniu kartek oraz nauczycielki, które za pomocą wszelkiego rodzaju komunikatorów motywowały swoich wychowanków do wykonania zadania.

Galerię prac można obejrzeć poniżej