Piękna rzeźba, gibkość ciała – Mistrzostwa w Kulturystyce, Fitness i Fid Kid. Zapraszamy

Pokaz dziecięcych umiejętności gimnastycznych oraz pięknie wyrzeźbionych ciał męskich i damskich to atrakcje, które już niebawem będziecie mogli oglądać w Miejskiej Hali im. Andrzeja Grubby. 27 maja br. Federacja WBBF zaprasza wszystkich do Starogardu na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Kulturystyce, Fitness, w tym osób niepełnosprawnych oraz Fitness Gimnastycznym DZIECI.

Zawody rozpoczną się w sobotę o godz. 10.00. Jako pierwsze o medale powalczą dzieci od lat 6. W odpowiednio stworzonych dla nich 12 kategoriach „fitness gimnastycznego” – Fit Kids zaprezentują barwne i żywiołowe układy taneczno-gimnastyczne.

Ok. godz. 15.00 odbędzie się oficjalne otwarcie zawodów w kulturystyce i fitness dorosłych. O tytuł mistrza powalczą mężczyźni i kobiety – w tym osoby niepełnosprawne – w 23 kategoriach. W trakcie zawodów w krótkich dwuminutowych przerwach swoje umiejętności zaprezentują miejscowi sportowcy takich dyscyplin jak: boks, kick boksing i strongman, a także adepci szkoły tańca pole dance. O godzinie 18.00 organizatorzy zapraszają na wielki finał i dekorację zawodników.

W trakcie zawodów będzie można też obejrzeć pokaz sukien ślubnych oraz mody dziecięcej, a także odwiedzić stoiska różnych wystawców.

Szczegółowy program zawodów

1. godz. 10.00 – rozpoczęcie zawodów Fit – Kid (półfinały kategorii dziecięcych – 12 kategorii)
3. godz. 13.00 – (pokaz mody dziecięcej)
4. godz. 13.30 – finały i dekoracje kategorii dziecięcych
5. godz. 14.00 – 15.00 przerwa
6. godz. 15.00 – oficjalne rozpoczęcie zawodów oraz półfinałów kategorii
23 kategorie – pomiędzy kategoriami pokazy około 2 min: szkółki bokserskiej Beniaminek Polmed, stromgman, Pol Dance
7. godz. 17.30 – 18.00 przerwa (pokaz sukien ślubnych)
8. godz. 18.00 – finał i dekoracje zawodników – Konkurs Open zamykający zawody

WBBF – WFF to skrót od Światowej Federacji Kulturystyki – Światowej Federacji Fitness. Polska jest jednym z 127 krajów członkowskich tworzących WBBF – WFF International. Federację założono w 1968 r. na Litwie i od tamtej pory co roku organizuje zawody kulturystyczne i fitness na szczeblu krajowym i międzynarodowym w krajach członkowskich.

Mistrzostwa Polski w Starogardzie mają za zadanie wyłonić kadrę – zawodników, którzy będą reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Holandii, które odbędą się 4 czerwca 2017 r. To również okazja do zaprezentowania szerokiej publiczności tzw. sportu sylwetkowego oraz zachęcenie ich aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski patronatem objął Prezydent Miasta Starogardu Gdańskiego.

Organizator – prezydent WBBF – WFF Wojciech Nadolski
Współorganizator – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim
Patronat medialny: Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, 24Starogard, Kulturystyka on-line, Verizane, Głos Powiatowy, AG Bodybulding
Partnerzy: Gmina Zblewo oraz Wójt Gminy Zblewo.