Pełen energii Dzień Seniora

22 października Miejska Hala im. A. Grubby wypełniła się seniorami po brzegi. Specjalnie dla nich na starogardzkiej scenie wystąpili Izabela Trojanowska i Sławomir. Wyjątkowo energetyczne koncerty rozgrzały publiczność i porwały do tańca.

– Jak miło znowu widzieć tutaj Państwa podczas Waszego święta. To zorganizowane specjalnie z myślą o Was wydarzenie jest formą podziękowania za Waszą pracę na rzecz Starogardu Gdańskiego i okolic, którą wykonywaliście, kiedy byliście aktywni zawodowo. Korzystając z okazji jeszcze raz składam najserdeczniejsze życzenia nauczycielom, którzy także niedawno obchodzili swoje święto. To w dużej mierze dzięki Wam jesteśmy dzisiaj tacy, a nie inni – mówił prezydent Starogardu Janusz Stankowiak.

Przebój "Podaj cegłę" poderwał gości z miejsc.
Przebój „Podaj cegłę” poderwał gości z miejsc.

– To jest Państwa święto, Wasz dzień. Bardzo się cieszę, że mogę spędzać go razem z Wami. To ogromna przyjemność patrzeć na Państwa radość i podziwiać Waszą energię. Życzę Państwu przede wszystkim dużo zdrowia, bo ono jest najważniejsze i wszystkiego, co najlepsze – dodała Przewodnicząca Rady Miasta Starogard Gdański Anna Benert.

Podczas Starogardzkiego Dnia Seniora Prezydent Miasta Janusz Stankowiak odebrał nagrodę od Obywatelskiego Parlamentu Seniorów za zarządzanie miastem w taki sposób, by było ono przyjazne dla najstarszych mieszkańców. Wyróżnienie wręczali Przewodniczący Prezydium Pomorskiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów Jacek Wojciech Gibała oraz jego zastępca komandor w stanie spoczynku Bożena Szubińska.

Na Starogardzkim Dniu Seniora jak zawsze obecne były władze miasta. Pojawili się też Posłowie na Sejm RP Magdalena Sroka (piąta z lewej) oraz Patryk Gabriel (czwarty z lewej). 

Na wydarzenie przybyli m.in. Posłowie na Sejm RP Magdalena Sroka i Patryk Gabriel. Na koncertach nie zabrakło także m.in. zastępcy prezydenta Starogardu Gdańskiego ds. społecznych Macieja Kalinowskiego, radnych Rady Miasta, przewodniczącego Rady Seniorów Bogdana Adama, czy byłego prezydenta Starogardu Edmunda Stachowicza.

Wolny Nestor

W przerwach między występami losowano nagrody wśród publiczności. Podczas koncertów prowadzona była kampania informacyjno-profilaktyczna dotycząca uzależnień wśród osób 60+ pod hasłem „Wolny nestor”, której szczegóły przybliżyła pełnomocnik Prezydenta ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień Anna Kochanowska.

Energetyczne koncerty

Największe hity Izabeli Trojanowskiej „Wszystko, czego dziś chcę”, „Jestem Twoim grzechem”, czy „Tyle samo prawd, ile kłamstw publiczność śpiewała razem z nią. A do piosenki „Podaj cegłę” część widowni i zaproszonych gości nawet zatańczyła. Niektórzy szczęśliwcy mieli okazję nawet wystąpić razem z wokalistką na scenie.

Izabela Trojanowska na starogardzkiej scenie.
Izabela Trojanowska na starogardzkiej scenie.

Sławomir w towarzystwie Kajry także zaprezentował swoje największe przeboje, wśród których znalazły się m.in. „Miłość w Zakopanem”, „Będę z nią”, czy „Megiera”.

Sławomir i Kajra podczas Starogardzkiego Dnia Seniora.
Sławomir i Kajra podczas Starogardzkiego Dnia Seniora.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka.

Fot. Małgorzata Rogala