Pasjonaci motoryzacji zapraszają do wspólnej zabawy

23 i 24 lipca w Starogardzie Gdańskim już po raz siódmy odbędzie się Zlot Weteranów Szos – Historia na kołach. Impreza rozpocznie się w Stadzie Ogierów w sobotę o godz. 16.00. Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza nie tylko fanów motoryzacji, ale wszystkich starogardzian, bo to niepowtarzalna okazja do spotkania się z historią, do zabawy i posłuchania dobrej rockowej muzyki.

Od sześciu lat Zlot Weteranów Szos – Historia na kołach gromadzi w Stadzie Ogierów fanów starej motoryzacji. Przez trzy dni hobbyści krążą na swych wehikułach po starogardzkich ulicach i okolicy. Spotykają się co roku, aby nie tylko odświeżyć lub zawrzeć nowe znajomości, ale przede wszystkim, aby wymienić się cennymi uwagami i swoim doświadczeniem. Z kolei dla mieszkańców to doskonała okazja, aby wejść w świat pasjonującego hobby i przypomnieć sobie, jakie pojazdy jeździły po Polsce i nie tylko kilkadziesiąt lat temu.

Organizatorzy zadbali, aby otwarty dzień Zlotu był pełen atrakcji. Nie zabraknie więc pokazów oldschoolowych aut i motocykli. elektryczne gitaryBędzie można dotknąć starych junaków, czy zrobić sobie zdjęcie z cadillaciem w tle. Na najmłodszych czekać będzie plac zabaw oraz mnóstwo konkursów również sprawnościowych. A popołudnie i wieczór umilą wszystkim koncerty muzyczne. Na scenie zabrzmi reggae, punk rock, a nawet klasyczny oldschoolowy heavy metal. Obok naszej miejscowej kapeli – Drachells wystąpi zespół Banderola ze Skarszew oraz Majestic z Gdańska. Gwiazdą wieczoru będą Elektryczne Gitary, które podobnie jak w poprzednich latach Dżem, IRA czy Lady Pank z pewnością dostarczą uczestnikom niezapomnianych muzycznych wrażeń.

Tradycją jest też, że od lat w niedziele rano ulicami miasta przejeżdża barwna parada pojazdów. Kierowcy udają się potem na zwiedzanie lokalnych atrakcji turystycznych i zakładów przemysłowych w Starogardzie. Organizatorzy również w tym roku planują takie zakończenie VII Zloty Weteranów Szos, dlatego już teraz warto zaplanować sobie to sobotnie popołudnie i wieczór.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl