Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na seans

Dyskusyjny Klub Filmowy „Sokół” zaprasza na ostatnie przed wakacjami spotkanie 23 maja o godz. 18:30 do kina „Sokół” i projekcję filmu pt. „Paryż i dziewczyna”.

Nagradzany i pokazywany na wielu światowych festiwalach, fantastyczny debiut Léonor Serraille, który wyróżnia się także niespotykanie feministycznym aspektem – od aktorki, rewelacyjnej Laetitii Dosch, przez reżyserkę i scenarzystkę w jednej osobie, po kompozytorkę, kostiumolożkę czy montażystkę – ten film w całości zrealizowały kobiety.Film otrzymał m.in Złotą Kamerę za najlepszy debiut na ubiegłorocznym MFF w Cannes.

Paula właśnie zakończyła dziesięcioletni związek i jest na skraju załamania nerwowego. Doszczętnie spłukana, w towarzystwie kota, który stanowi jej jedyny majątek, powraca do Paryża po długiej nieobecności. W trakcie poznawania różnych osób, które los stawia na jej drodze, bohaterka nabiera determinacji, aby zacząć wszystko od nowa – i tym razem wyłącznie na swoich zasadach.

Reżyseria: Léonor Serraille

Scenariusz: Léonor Serraille

Obsada: Laetitia Dosch, Souleymane Seye, Grégoire Monsaingeon

Zdjęcia: Emilie Noblet

Muzyka: Julie Roué

Producenci: Francja, Belgia

Gatunek: Komediodramat

Rok produkcji: 2017

Czas trwania: 97 min

Tytuł oryginalny: Jeune femme

Dyskusyjny klub filmowy (DKF) to zrzeszenie miłośników sztuki filmowej, mające na celu pogłębianie wiedzy członków klubu na temat tej sztuki oraz jej popularyzację. Głównym sposobem realizacji tych celów są projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych. Jednak z założenia DKF nie ogranicza się tylko do takiej formy, uzupełniając projekcje o prelekcje, dyskusje, spotkania z twórcami, publikacje.  Bilety w cenie 5 zł – młodzież za okazaniem legitymacji, 10 zł – studenci UTW, 12 zł – bilet normalny.

/SCK/aurorafilms.pl/

Joanna Jaśkowiak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6028
joanna.jaskowiak@um.starogard.pl