Park Nowe Oblicze. Zapraszamy na wielkie otwarcie!

Ładne, przestronne i oświetlone alejki, wzdłuż których stoją oryginalne siedziska i ławeczki z herbem miasta. Niewielki plac z wygodną wiatą i kojąco tryskającą fontanną w kształcie kuli ziemskiej po środku. Siłownia pod chmurką. Wokół ciekawie urządzona zieleń z rabatkami pełnymi kwiatów i ozdobnych krzewów oraz trawniki, zachęcające do rodzinnych pikników. Tak właśnie wygląda Park Nowe Oblicze w Starogardzie Gdańskim. Na wielkie otwarcie zaprasza prezydent miasta 5 sierpnia o godz. 17.00

5 sierpnia prezydent Janusz Stankowiak zaprasza wszystkich starogardzian na wielkie otwarcie nowo urządzonej przestrzeni miejskiej w Starogardzie Gdańskim. Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa ok. dwóch godzin. Nie będzie to zwykłe otwarcie. Tego popołudnia organizatorzy przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji. Na dzieci czekać będą smerfy ze słodkościami oraz liczne gry, zabawy i konkursy. Dorośli będą mogli usiąść przy stoliku w plenerowej kawiarence i posłuchać koncertu zespołu Dwa+Dwa.

– Chcemy wspólnie przeżywać i cieszyć się tym, że Starogard z dnia na dzień pięknieje – mówi prezydent Stankowiak. – Oddajemy mieszkańcom do użytku nową, ładnie zagospodarowaną przestrzeń miejską. Ma to być miejsce spotkań, wypoczynku, relaksu, ale też zabawy i rekreacji. Na razie wykonaliśmy tylko część inwestycji, którą zamierzamy kontynuować w następnych latach. Docelowo ma tu pojawić się mała scena widowiskowa, skatepark, myślimy też o kinie letnim z leżakami na trawie. Pomysłów jest dużo. Jesteśmy dumni z tego parku i wierzymy, że będzie on służył integracji mieszkańców Starogardu, ale też zachęci turystów do odwiedzenia stolicy Kociewia.

Historia „Parku Nowe Oblicze” sięga 2015 roku, kiedy to dwie licealistki I LO – Julia Kelsz i Wiktoria Badzioch postanowiły wykorzystać narzędzie, jakim jest Budżet Obywatelski, do zmiany najbliższej okolicy. Aby dostać się do Sejmu Dzieci i Młodzieży, do którego wówczas startowały, musiały wykonać konkretne zadanie, polegające na zagospodarowaniu przestrzeni dla młodych ludzi. To je zainspirowało i tak właśnie powstał projekt Parku Nowe Oblicze. Środki BO 2015 pozwoliły na urządzenie tam tylko siłowni pod chmurka, której otrawcie odbyło się w grudniu 2015 roku, ale prezydent już wtedy zadeklarował kontynuację pomysłu dziewczyn. Słowa dotrzymał!

Zarówno siłownię pod chmurką, jak i sam park wybudowała Firma Handlowa Adam Kowalczyk. Budowa Parku Nowe Oblicze kosztowała ponad 1,5 mln zł.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl