Pani Agnieszka skończyła 100 lat

20 kwietnia Agnieszka Elas skończyła 100 lat. Z tej okazji kilka dni później odwiedził ją prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak oraz wolontariusze „Szlachetnej Paczki”.

Pani Agnieszka urodziła się w 1918 roku w Pelplinie. Całe życie spędziła jednak w Starogardzie Gdańskim. Do naszego miasta jest bardzo przywiązana i nie wyobraża sobie życia nigdzie indziej. Doczekała się 2 dzieci, 4 wnuków, 9 prawnuków i 7 praprawnuków.

Teraz najbardziej pomaga jej syn. – Nie mieszkam z mamą, ale codziennie ją odwiedzam. Chodzimy na spacery i dużo rozmawiamy. Co tydzień w niedzielę mama jest w kościele. Chodzi do św. Katarzyny. Ostatnio z okazji jej 100. urodzin specjalnie dla niej odprawiona została msza św. – mówił syn jubilatki Jerzy Ulatowski.

Dostojna jubilatka – Agnieszka Elas

Na zorganizowanym w dniu urodzin przyjęciu Agnieszka Elas otrzymała mnóstwo prezentów i kwiatów. Nie inaczej było kiedy odwiedził ją Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak i naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Beata Tkaczyk-Kurkowska. Oni także przyjechali z podarunkami.

Wolontariusze „Szlachetnej Paczki” przywieźli m. in. tort urodzinowy i balony, które bardzo spodobały się jubilatce. Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza podarowały kosz kwiatów, a jedna z uczennic wyrecytowała wiersz w gwarze kociewskiej. 

– Pani Agnieszko, z okazji tak wspaniałej rocznicy urodzin życzę Pani przede wszystkim bardzo dużo zdrowia. Tradycją stało się już, że wszystkich starogardzian, którzy ukończyli 100 lat odwiedzamy co roku, więc do zobaczenia za rok – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl