Pamiętamy o urodzinach legendy footballu

Znakomity piłkarz Kazimierz Deyna, gdyby żył, 23 października 2021 r. obchodziłby 74. urodziny. Rodzinne miasto Starogard Gdański nie zapomina o jednej z najjaśniejszych gwiazd polskiego i światowego footballu. Kwiaty pod pomnikiem złożyli poseł na Sejm RP, prezydenci miasta, radni i dyrektor OSiR.

Legenda „Kaki” nie przemija. Nieprzerwanie pozostaje idolem i autorytetem kolejnych pokoleń fanów piłki nożnej. Zapisał się w historii jako najlepszy rozgrywający lat 70-tych i postrach wszystkich stadionów, na których przyszło mu grać. Nazywany często „profesorem futbolu”, stawiany jest w jednym szeregu z takimi gwiazdami, jak: Franz Beckenbauer, czy Johan Cruyff. Co najważniejsze urodził się w Starogardzie Gdańskim i tu stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. 

Prezydent Miasta Janusz Stankowiak i poseł na Sejm RP Kazimierz Smoliński złożyli kwiaty pod pomnikiem Kazimierza Deyny w 74. rocznicę jego urodzin

W rocznicę 74.rodzin Kazimierza Deyny poseł na Sejm RP Kazimierz Smoliński, prezydent miasta Janusz Stankowiak, wiceprezydent Tadeusz Błędzki, wiceprzewodniczący Rady Miasta Marek Jankowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Marzena Klein, przewodniczący Komisji Budżetu, Strategii i Programów Pomocowych Jarosław Janaszek oraz zasłużony dla Starogardu trener piłki nożnej  Kaazimierz Jankowski z wnukiem  złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pamiątkową tablicą piłkarza – Honorowego Obywatela Miasta przy stadionie miejskim jego imienia. 

fot. Magdalena Dalecka