Pamięci Macieja Olszewskiego

Dziesięć reprezentujących różne miasta drużyn wzięło udział w XI Memoriale Macieja Olszewskiego, który Starogardzki Klub Sportowy zorganizował w dniach 28 – 29 września.

Organizatorzy turnieju upamiętniają postać wybitnego polskiego siatkarza piłki plażowej. Maciej Olszewski urodził się 19 stycznia 1978 r. Był wychowankiem SKS Starogard. Reprezentował Polskę w siatkówce plażowej, w parze z Danielem Plińskim, swoim najlepszym przyjacielem. Razem uczestniczyli w młodzieżowych Mistrzostwach Europy w San Marino. 4 czerwca 2001 roku uległ wypadkowi samochodowemu, wracając z meczu siatkówki plażowej. Zmarł trzy tygodnie później, 24 czerwca.

– Turniej poświęcony pamięci mojego syna zorganizowaliśmy już po raz jedenasty. Jestem bardzo szczęśliwy, że przez cały czas cieszy się on popularnością. To niezwykle budujące, że pomimo zmian tak szybko zachodzących we współczesnym świecie młodzież wciąż chce grać w siatkówkę – mówił ojciec siatkarza Zbigniew Olszewski.

– Miło mi, że mogę powitać Was dzisiaj na XI Memoriale Macieja Olszewskiego w Starogardzie Gdańskim. Wszystkim zawodnikom życzę powodzenia. Myślę, że po ostatnich sukcesach reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy w siatkówce jesteście mocno zmotywowani i bierzecie przykład ze starszych kolegów – otwierając turniej powiedział zastępca prezydenta miasta ds. społecznych Maciej Kalinowski.

W turnieju udział wzięły reprezentacje Olsztyna, Darłowa, Grudziądza, Malborka, Pruszcza Gdańskiego, Lęborka i dwa klubu ze Starogardu Gdańskiego. W kategorii kadetów zwyciężył starogardzki klub KaEmKa, a wśród młodzików Stal Grudziądz.  

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl