Otwórz się na pomoc – zagraj z nami

Starogard Gdański zaprasza rodziców i dzieci do wspólnej zabawy edukacyjnej. Jako partner Dziennika Bałtyckiego Miasto włączyło się do kampanii informacyjnej „Otwórz się na pomoc”. Proponuje mieszkańcom interaktywny film, którego tematyka oparta jest na zagadnieniach związanych ze zdrowiem psychicznym w dobie pandemii. Kampanii przewodzi hasło: „Graj i ucz się podejmować mądre decyzje. Od ciebie zależy, jak potoczy się ta historia”

Depresja, hejt, uzależnienia, smutek, zwątpienie, brak energii, wiary w siebie i motywacji do pracy dotykają nas wszystkich. Niepokojące jest jednak, że coraz więcej dzieci i młodzieży cierpi z powodu izolacji i niemożności spotykania się z rówieśnikami. Z tego powodu rodzi się wiele problemów, z istnienia których nie zawsze sobie zdajemy sprawę. Wiele młodych ludzi poprzez długotrwałą pracę zdalną uzależnia się od komputerów i Internetu. Dlatego warto sięgnąć po dodatkową wiedzę, by szybko i skutecznie im pomóc.

Starogard Gdański w partnerstwie z Dziennikiem Bałtyckim w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej pn. „Otwórz się na pomoc” przygotował interaktywny film, którego tematyka oparta jest na zagadnieniach związanych ze zdrowiem psychicznym w dobie pandemii. Scenariusz filmu opracowany został we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięca i terapeutką Mają Pisarek. Film ma postać gry, która wymaga interakcji użytkownika. Zadaniem widzów jest pokierowanie losami Dominika – 12 letniego chłopca, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami i uzależnieniem od gier komputerowych. Podjęte przez widzów decyzje w trakcie filmu mają wpływ na przebieg fabuły. Jedne wybory przybliżają Dominika do rodziny, inne sprawiają, że coraz bardziej zatapia się w świecie cyfrowego uzależnienia. To, jak zakończy się ta historia zależy więc tylko i wyłącznie od gracza. Pozwala jednak podejmować mądre decyzje.

W przygotowanym projekcie „Otwórz się na pomoc” w specjalnej sekcji „Prawdziwe historie” można też poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zdrowia psychicznego rodziny w zamknięciu.   Przedstawione tam zostały historie dzieci borykających się z problemem m.in. hejtu i przemocy w sieci, depresji czy uzależnienia od alkoholu.

Udział w kampanii, to dobry sposób by połączyć pożyteczne z przyjemnym, zwłaszcza gdy do zabawy zasiądzie rodzic ze swoją pociechą.

Zapraszamy! Wystarczy kliknąć „graj”. Być może ten film i zawarte w nim informacje pomogą nam uświadomić sobie czyhające na nas zagrożenia, a następnie szybko i skutecznie im zaradzić.

LINK do FILMU  

Otwórz się na pomoc ze Starogardem Gdańskim | Starogard Gdański Nasze Miasto

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl