Otwarci na pomysły mieszkańców

Władze Starogardu Gdańskiego są otwarte na to, co do zaproponowania mają mieszkańcy. 13 sierpnia prezydent Janusz Stankowiak podpisał pięć umów w ramach inicjatywy lokalnej.

Pierwsza z nich dotyczy nagrania, postprodukcji oraz emisji reportażu o działaniach organizacji oraz osób realizujących na terenie stolicy Kociewia interesujące projekty. Film będzie nosił tytuł „Cudze chwalicie, swego nie znacie – o inicjatywach i ich twórcach w Starogardzie Gdańskim”. Jego pomysłodawcy otrzymają na realizację zadania 2500 zł. Prezydent Starogardu umowę podpisał z Krzysztofem Kamyszem. 

Krzysztof Kamysz

W kwocie 2000 zł miasto wsparło Maraton MTB „Kociewie szlakiem”. Prezydent Janusz Stankowiak podpisał z Wojciechem Hercke, prezesem stowarzyszenia Grupa Kolarska Starogard Gdański, umowę na dofinansowanie zawodów rowerowych. 11 września odbędzie się już ich ósma edycja. Co roku bierze w niej udział ponad 300 zawodników zarówno z naszego miasta, jak i z całej Polski. Maraton MTB jest efektem pracy członków GK Starogard Gdański, którzy jako stowarzyszenie działają od dziewięciu lat. Głównym celem projektu, jest zainteresowanie mieszkańców naszego miasta oraz okolic kolarstwem, zarówno w wymiarze wyczynowym, jak i turystycznym, oraz promowanie i popularyzacja podmiejskich szlaków rowerowych.

Wojciech Hercke, prezes stowarzyszenia Grupa Kolarska Starogard Gdański.

2000 zł na organizację Turnieju Walk Rycerskich „Lato Średniowiecza” otrzyma Starogardzkie Bractwo Rycerskie. Będzie to turniej na miecze typu „soft” dla młodzieży, dorosłych oraz turniej jazdy konnej. Zorganizowany zostanie w dniach 14-15 sierpnia na terenie Grodziska Owidz. W imieniu Bractwa umowę z prezydentem Starogardu podpisał Rafał Lewańczyk.

Rafał Lewańczyk ze Starogardzkiego Bractwa Rycerskiego

Rafał Kuliowski natomiast podpisał z prezydentem miasta umowę na stworzenie muralu „Zimorodek”. Do 4 września ma on powstać na jednej ze ścian w pobliżu Parku Miejskiego, gdzie na pewno doskonale się wkomponuje. Miasto wsparło przedsięwzięcie kwotą 3000 zł.

Prezydent Starogardu Gdańskiego podpisuje umowę z Rafałem Kulikowskim.

Dzięki kwocie 3000 zł mieszkańcy Starogardu będą mieli okazję poznać wicemistrza Polski w drifcie. Z inicjatywą wsparcia zgłosiła się grupa mieszkańców. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizowane zostaną pokazy umiejętności motocrossowych Jakuba Dudka, profesjonalnego kierowcy wyścigowego. Został on zwycięzcą 55. rundy zawodów Drift Open, które odbyły się w dniach 16-18 lipca w Kietrzu. O terminie i szczegółach wydarzenia, które zostało skierowane w szczególności do starogardzkiej młodzieży będziemy informować na naszych stronach.

W imieniu wnioskodawców umowę na realizację zadania podpisał z prezydentem miasta Januszem Stankowiakiem Jakub Dudek.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl