Ostatni dzwonek zadzwonił

3657 uczniów w Starogardzie Gdańskim  22 czerwca 2018 roku usłyszało ostatni dzwonek przed wakacjami. W sześciu szkołach podstawowych dzieci odebrały świadectwa i nagrody za wzorową naukę i szczególne osiągnięcia. Ich letni wypoczynek potrwa aż 72 dni. Do szkoły wrócą 3 września.

Uczniowie klas pierwszych i drugich Szkoły Podstawowej Nr 1 w Starogardzie Gd. jako pierwsi pożegnali rok szkolny 2017/2018. Ostatnie spotkanie przed wakacjami rozpoczął uroczysty apel. Była to okazja do podziękowań i wręczenia dzieciom medali wzorowego ucznia oraz medali mistrzów za sukcesy w konkursach naukowych, plastycznych, tanecznych oraz zawodach sportowych. Medale wręczył im prezydent miasta Janusz Stankowiak.

– To dla mnie zaszczyt być tu z wami – powiedział prezydent. – Moje serce się raduje, widząc tak wielu zdolnych młodych ludzi. Serdecznie wam wszystkim gratuluje i życzę wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Prezydent podziękował też całemu gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi oraz rodzicom za wspólnie przeżyty rok szkolny. Życzył  im również udanych wakacji.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl