OSP ma nowy sprzęt

Prezydent Janusz Stankowiak przekazał dzisiaj Ochotniczej Straży Pożarnej nowy sprzęt. Z funduszu Ministerstwa Sprawiedliwości kupiła go Gmina Miejska Starogard Gdański.

Według podpisanej 24 sierpnia umowy Miasto zakupiony sprzęt użyczyło OSP na 10 lat. Umowę podpisali Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak oraz prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w naszym mieście Łukasz Zblewski.

– Z funduszu Ministerstwa Sprawiedliwości zakupiono dla Ochotniczej Straży Pożarnej Starogard Gdański cylinder rozpierający R 410 z zestawem końcówek wymiennych używany przy uwalnianiu osób zakleszczonych w pojeździe, jak też przy innych zdarzeniach np. w katastrofach budowlanych oraz piłę ręczną do cięcia szkła klejonego używaną w ratownictwie drogowym – powiedział Marek Liss z OSP.

– Bardzo się cieszę, że mogę przekazać dzisiaj ten sprzęt na Wasze ręce. Wiem, że Wam się przyda i jestem pewien, że będziecie go dobrze wykorzystywać. Oby nie był potrzebny zbyt często – powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl