Osiem przejść dla pieszych zostanie doświetlonych

Ponad 400 tys. zł Miasto otrzymało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę 8 przejść dla pieszych, tj. 80% zwrotu poniesionych kosztów. Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w mieście będzie w sumie kosztować prawie 535 tys. zł. Prace ruszą w tym roku.

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną przejścia dla pieszych:
1) przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej na ul. Grunwaldzkiej,
2) koło MOPS na ul. Jana Pawła II,
3) koło ZOZ Medpharma na ul. Jana Pawła II,
4) przy Starostwie Powiatowym na ul. Kościuszki,
5) skrzyżowanie ulicy Kościuszki z ul. Pelplińską ,
6) przy Przedszkolu Nr 4 Tęczą malowane na ul. Reymonta,
7) przy Szkole Podstawowej Nr 8 na ul. Sienkiewicza,
8) przy Szkole Podstawowej Nr 3 na ul. Wybickiego.

Wszystkie zostaną doświetlone i wyposażone w czujniki wzbudzania podczas pojawienia się pieszego w obrębie przejścia. Na każdym z przejść staną po dwa słupy oświetleniowe wyposażone w nowoczesne oprawy. Dodatkowo na nawierzchni przejść dla pieszych przy ul. Sienkiewicza, Grunwaldzkiej, Wybickiego i Reymonta pojawić się mają fakturowe oznaczenia dla osób z dysfunkcją wzroku.

– Inwestycja zapewni pieszym większą widoczność na drogach i poprawi ich bezpieczeństwo, a w efekcie zmniejszy liczbę wypadków i ofiar, co jest niezwykle ważne dla poprawy jakości życia w naszym mieście – tłumaczy wiceprezydent Tadeusz Błędzki .

Wartość całej inwestycji to 534 972 zł. Dotacja dla tego zadania w roku 2021 wyniesie 427 975 zł. Miasto z własnych środków dopłaci 106 997 zł.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl