Organizacja pracy przedszkoli i szkół

Miejskie Przedszkola Publiczne wznawiają opiekę nad dziećmi od 1 lipca. Wszystko oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Podobnie, jak wcześniej nauczyciele i pracownicy socjalni, pracownicy przedszkoli poddani zostaną testom na koronawirusa.

Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem wakacyjnym, w lipcu otwarte będą: MPP 4, MPP 5, MPP 8, Niepubliczne Przedszkole „Przylesie” oraz Przedszkole i Żłobek „Aniołek”. Chęć skorzystania z usług miejskich przedszkoli w tym czasie zgłosiło 150 rodziców. Na sierpień taką potrzebę zasygnalizowało 153 rodziców. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, otwarte będą: MPP 2, MPP 3, MPP 6, MPP 10 oraz Niepubliczne Przedszkole „Przylesie”.

– Przepraszam wszystkich rodziców przedszkolaków, że proces przywracania opieki w miejskich przedszkolach trwa tak długo. Myślę jednak, że wszyscy Państwo doskonale nas rozumiecie. Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo dzieci, ich rodzin oraz pracowników przedszkoli. Obserwujemy, co dzieje się w innych miastach, gdzie tuż po otwarciu, przedszkola publiczne musiały zostać zamknięte – powiedział zastępca prezydenta Starogardu Gdańskiego ds. społecznych Maciej Kalinowski.

1 lipca dzieci wrócą do miejskich przedszkoli.

W dniach 16-18 czerwca odbędą się egzaminy ósmoklasistów. Przystąpi do nich 516 uczniów. 129 osób w PSP Nr 1, 99 w PSP Nr 2, 50 w PSP Nr 3, 118 w PSP Nr 4, 44 w PSP Nr 6 oraz 76 w PSP Nr 8.

– Bardzo prosimy, aby uczniowie przychodzili na egzamin bez osób towarzyszących, zachowywali bezpieczną odległość oraz korzystali tylko i wyłącznie z własnych przyborów. O szczegółowych zasadach bezpieczeństwa podczas egzaminów ósmoklasistów informować będą dyrektorzy szkół – mówił wiceprezydent Maciej Kalinowski.

Ze względu na trwającą wciąż pandemię COVID-19 tym razem nie odbędą się uroczystości zakończenia roku szkolnego. Dyrektorzy szkół przekażą uczniom i rodzicom dokładny harmonogram odbierania świadectw.