Opowieść wszech czasów w letnim kinie SCK

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza do Kina Sokół. 27 lipca o godzinie 18:00 w ramach Kina Letniego z SCK dla dzieci wyświetlony zostanie film pt. „Mały Książę”. Wstęp wolny.

Nominowany do Oscara reżyser „Kung-Fu Pandy” i współtwórcy takich kinowych przebojów, jak „Iniemamocni”, „Wall-E”, „Shrek”, czy „Epoka Lodowcowa” przedstawiają wspaniałą ekranizację jednej z najbardziej ukochanych opowieści wszech wczasów.

„Mały Książę” według Antoine’a de Saint-Exupery’ego to pełna przygód i magii historia dla dzieci i dorosłych, którzy też kiedyś byli dziećmi, choć niewielu z nich o tym pamięta…

Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się niezwykła podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

W polskiej wersji językowej głosów bohaterom użyczyli: Andrzej Seweryn, Robert Więckiewicz, Małgorzata Kożuchowska, Anna Cieślak, Piotr Adamczyk, Włodzimierz Press, Adam Ferency, Antoni Pawlicki i Maciej Musiał.

Reżyseria: Mark Osborne
Produkcja: Francja 2015
Gatunek: animacja, bajka, film familijny

Sponsorzy Kina Letniego z SCK dla dzieci:
PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH „STARKOM”
POMORSKA SZKOŁA WYŻSZA
RESTAURACJA BROWAR

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl