Opłatkowe spotkanie emerytów Urzędu Miasta

Emeryci Urzędu Miasta spotkali się z prezydentem Januszem Stankowiakiem oraz sekretarzem Zbigniewem Toporowskim na specjalnie dla nich przygotowanej Wigilii. Była to wspaniała okazja do złożenia świątecznych życzeń, rozmów i wspomnień.

Emerytowani pracownicy magistratu zawsze chętnie odwiedzają miejsce, w którym spędzili sporą część swojego życia. Wigilijne spotkanie jest do tego okazją wyjątkową. W miłej atmosferze gości przywitał prezydent Janusz Stankowiak. Złożył im najlepsze świąteczne życzenia. Stwierdził, że skoro emeryci tak chętnie zebrali się w Urzędzie Miasta, to znaczy, że dobrze go wspominają, co jak najlepiej świadczy o jego poprzednikach. Były prezydent Edmund Stachowicz również pojawił się na spotkaniu i także złożył wszystkim obecnym najlepsze życzenia.

Sekretarz Miasta Zbigniew Toporowski podsumował najważniejsze wydarzenia mijającego roku. – W tym roku w Urzędzie bardzo dużo się działo. Pod koniec lutego przeniósł się do nas Urząd Stanu Cywilnego. Ratusz został przekazany Muzeum Ziemi Kociewskiej i teraz zarządza nim dyrektor Andrzej Błażyński. Również Straż Miejska zmieniła swoje lokum. Od 20 stycznia tymczasowo działa przy ulicy Mickiewicza. Jak tylko wyremontowany zostanie budynek obok Dworca PKP, przeniesie się na ulicę Kolejową. Dla wszystkich bardzo ważną sprawą było otwarcie nowego Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Ochrony Środowiska. Związane to było z wyjściem Gminy Miejskiej Starogard ze Związku Gmin Wierzyca i przejściem od 1 stycznia na własny rozrachunek. Poza tym trwa rozbudowa parkingu przy Urzędzie Miasta. Rozpoczęliśmy też odnawianie Urzędu i mam nadzieję, że kiedy spotkamy się za rok, Urząd będzie wyglądał jeszcze lepiej. Już niedługo, 28 grudnia, będziemy przyjmować budżet na przyszły rok. Będzie to rok wielkich zmian, jakich w tym mieście chyba jeszcze nie było. Przebudowany zostanie Dworzec PKP i cała Aleja Wojska Polskiego. To ogromne przedsięwzięcie, a tym samym ogromna radość. Otrzymaliśmy bowiem największe dofinansowanie, jakie nam się mogło zdarzyć. Na wiosnę rozpoczynamy remont Rynku. To będzie realizowane już z własnych środków. Ważną sprawą jest też dokończenie ulicy Kościuszki. Inwestycja znalazła się na drugim miejscu wśród projektów złożonych w ramach Programu Przebudowy Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, co jest dla nas wielką satysfakcją. W przyszłym roku w życie wejdzie program dotyczący utwardzania dróg. Rada Miasta uchwaliła też obniżenie podatków dotyczących środków transportu do minimum. Nowe taryfy będą obowiązywać od 1 stycznia 2017 roku. Ma to zachęcić inwestorów, zwłaszcza właścicieli firm transportowych, do lokowania swoich biznesów w naszym mieście. Ponadto, właściciele nieruchomości, którzy wspólnie z miastem będą je odnawiali, będą zwolnieni z płacenia podatków od ich posiadania – powiedział Sekretarz Miasta Zbigniew Toporowski. Na koniec złożył wszystkim zgromadzonym najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne. Jak na Wigilię przystało, zaproszeni goście otrzymali świąteczne prezenty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl