Olimpiada Kociewskiej Sztuki Ludowej

Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia zaprasza szczególnie panie do udziału w Olimpiadzie Kociewskiej Sztuki Ludowej. Artystki z całego Kociewia mogą się zgłaszać do dnia 28 maja. Finał olimpiady odbędzie się w dniu 9 czerwca 2017 w ZSR CKP w Bolesławowie, podczas Jubileuszu X-lecia Stowarzyszenia Kobiety Kwiaty Kociewia.

Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia postanowiło pokazać światu i sobie nawzajem talenty kociewskie w różnych dziedzinach sztuki i regionalizmu: śpiewu, tańca, gawędziarstwa, rękodzieła i innych. W związku z tym organizuje Olimpiadę Kociewskiej Sztuki Ludowej, do której zaprasza każdego , kto czuje się kociewskim artystą, zwłaszcza panie.

– Wierzymy że wiele pań, bo do nich adresowane jest głownie zaproszenie, zaskoczy nas swoim talentem i pokaż go innym- mówi prezes Stowarzyszenie Alina Jeleń. – Jesteśmy otwarte na pomysły i nie stawiamy żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o prezentację swoich umiejętności. Pozostawiamy uczestnikom absolutną dowolność, jeśli chodzi o szeroko pojęty talent kociewski. To może być taniec, śpiew, haft, ale też całkiem coś nowego, co nas zadziwi i zaskoczy. Chodzi nam przede wszystkim o promocję kociewskiego dziedzictwa kulturowego, ODKRYCE oryginalnych kobiecych talentów oraz integrację ludowych artystów.

Ponieważ organizatorem olimpiady jest kobieca organizacja, pierwszeństwo zgłoszeń przysługiwać będzie paniom. Artystki z całego Kociewia mogą zgłaszać swój udział w olimpiadzie do dnia 28 maja (szczegóły w załączonym regulaminie).
Jury złożone z animatorów kultury wybierze 10 najciekawszych talentów. Finał olimpiady odbędzie się w dniu 9 czerwca 2017 w ZSR CKP w Bolesławowie, podczas Jubileuszu X-lecia Stowarzyszenia Kobiety Kwiaty Kociewia. Olimpiada będzie miała charakter znanego telewizyjnego programu „Mam talent”. Dla wszystkich uczestników przewidziane są nagrody.

Więcej informacji pod nr tel. 606 643 999 i na stronie www.kwiatykociewia.pl
W załączeniu regulamin i karta zgłoszenia Olimpiady Kociewskiej Sztuki Ludowej.

Projekt „Olimpiada kociewskiej sztuki ludowej” jest dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim i Gminy Miejskiej Starogard Gd.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl