Ograniczenia w działalności targowiska

Od 14 kwietnia funkcjonowanie targowiska miejskiego zostaje ponownie ograniczone. Ze względu na pogłębiający się stan epidemii oraz zakaz przemieszczania się plac przeznaczony do handlu żywnością, roślinnością i artykułami przemysłowymi przy sklepie Carrefour będzie nieczynny do 16 kwietnia. W piątek 17 kwietnia ponownie zostanie otwarty, ale tylko w zakresie handlu żywnością.

– Zgodnie z rządowymi obostrzeniami obowiązującymi od 1 kwietnia, związanymi z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa, na targowiskach oraz bazarach przebywać mogą maksymalnie trzy osoby przy jednym straganie. Niestety w piątek i sobotę przed świętami na naszym miejskim targowisku było ich zdecydowanie więcej – powiedział zastępca prezydenta miasta ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki.

– Liczymy jednak na odpowiedzialność i rozsądek starogardzian, dlatego postanowiliśmy ponownie otworzyć targowisko miejskie od 17 kwietnia. Handlować będzie można tylko produktami rolno-spożywczymi z zachowaniem bezpiecznej odległości pomiędzy stoiskami. Na targowisku, podobnie jak w sklepach, w godz. 10:00 – 12:00 zakupy będą mogły robić tylko osoby powyżej 65. roku życia – dodał wiceprezydent Tadeusz Błędzki.

Dla przypomnienia od 1 kwietnia obowiązują dodatkowe obostrzenia przy wychodzeniu z domów na zakupy:
• limit osób przebywających w sklepie: maksymalnie 3 osoby na jedną kasę,
• limit osób na bazarach i targowiskach: dopuszczalne 3 osoby do jednego straganu,
• limit osób w urzędach pocztowych: do dwóch osób na jedno okienko,
• obowiązek zakładania rękawiczek przez klientów przed wejściem do sklepów,
• obowiązek zakrywania ust i nosa po wyjściu z domu – od 16 kwietnia
• w weekendy sklepy budowlane są nieczynne,
• w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach w godz. 10:00 – 12:00 zakupy robią tylko seniorzy 65+. Oczywiście, osoby starsze mogą robić zakupy także w innych godzinach, ale wówczas będą narażone na kontakt z innymi, którzy mogą być zakażeni.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl