Ograniczenia są tylko w naszych głowach

Zdrowa rywalizacja, przełamywanie barier i przede wszystkim świetna zabawa. To wszystko w rozgrywkach „Wózkowo-sportowo”, dedykowanym osobom z ograniczeniami w lokomocji.
Zawody już po raz drugi odbyły się w naszym mieście i mamy nadzieję, że już na stałe wpiszą się w kalendarz miejskich wydarzeń.

Do rywalizacji przystąpiło 43 wózkowiczów z naszego miasta oraz z placówek w Skarszewach, Kaliskach, Kleszczewie, Rokocinie, Bielawkach, Rudnie i Czersku. Mieli oni do pokonania 18 konkurencji sportowych, między innymi; rzut do kosza, wyścigi na dystansie 60 metrów, kręgle czy rzut piłeczką palantową.

Zawodnicy udowodnili, że ograniczenia mogą być tylko w głowach a nie w nogach i pokazali, że drzemie w nich ogromna siła, ogromny potencjał i potrzeba współzawodnictwa. Wspólnie przełamali wszelkie bariery i stereotypy społeczne. Realizując to zadanie udowodnili, że arena sportowa jest otwarta i dostępna dla wszystkich mieszkańców, również tych ze specjalnymi potrzebami.
Spotkanie uświetnił taneczny występ grupy Dejka Fit Studio. W wydarzeniu uczestniczył również Uczniowski Klub Sportowy ”Olimpik” z Lubichowa wraz z panem Sewerynem Murawskim.

Na zawodników czekało 18 konkurencji.

Pamiątkowe dyplomy dla uczestników sportowych zmagań wręczali Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych Maciej Kalinowski, Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Starogardzie Aleksandra Formela oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Marzena Klein.

Wśród zaproszonych gości byli również Ewa Życzyńska – Pełnomocnik Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych, Agnieszka Buczyńska – Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Łucjan Czerniejewski – Przewodniczący Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Starogard Gdański.

Organizatorem wydarzenia był Środowiskowy Dom Samopomocy w Starogardzie Gdańskim, współorganizatorem Ośrodek Sportu i Rekreacji. Miasto Starogard Gdański wsparło organizację wydarzenia kwotą 3000 zł.

Spotkanie poprowadzili: Piotr Marchewka i Magdalena Załęska.