Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. I Memoriał Edwarda Kowalke

12 listopada 2016 roku w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby, w Starogardzie Gdańskim odbędzie się „Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. I Memoriał Edwarda Kowalke”. Oprócz par konkursowych wystąpią mistrzowie tańca. m.in.  dwukrotny Mistrz Polski w stylu latin Igor Wilczyński.

edward-kowalke
W tym roku mija 7 rocznica śmierci urodzonego w Starogardzie Gdańskim trenera i sędziego Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Okręgu Pomorskim. Edward Kowalke wychował kilka pokoleń nauczycieli tańca PTT.  Zapisał się w pamięci przede wszystkim jako Inicjator i twórca prawie czterdziestoletniego i jednego z najstarszych w Polsce – Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls”, który od początku nieustannie działa w Starogardzkim Centrum Kultury.

Zaplanowany na 12 listopada br.turniej tańca składać się będzie z trzech bloków tanecznych. Na parkiecie zaprezentują się przedszkolaki, pary sportowe różnych klas tanecznych i wiekowych, a także seniorzy z sekcji Senior Hobby Dorośli.

Podczas Gali o godz. 18.00 widzowie będą mogli podziwiać umiejętności najlepszych tancerzy z Polski w wieku od 14 lat wzwyż w klasach D,C ,B. Ta część turnieju poświęcona będzie szczególnie  Edwardowi Kowalke. Przed starogardzką publicznością wystąpi m.in.  wychowanek pana Edwarda, pochodzący ze Starogardu Gdańskiego,  Igor Wilczyński – mistrz Polski w z dwóch ostatnich lat w stylu latin. Do stolicy Kociewia przyjedzie wraz z nową partnerką Iriną Grishiną z Rosji, z którą tańczy od sierpnia tego roku. Razem zdążyli wystąpić w International Championships 2016 – Amateur Latin w Londynie.

Inny wychowanek Kowalke – Robert Wota, były tancerz Klubu „Impuls” i Mistrz Polski Par Zawodowych , wystąpi na Turnieju w całkiem innej roli. Podczas Turnieju Tańca w Starogardzie będzie oceniać pary taneczne. Od wielu lat jest bowiem znanym sędzią międzynarodowym, który doświadczenie sędziowskie zdobywał m.in. podczas mistrzostw świata. W przeszłości Robert Wota pięciokrotnie reprezentował  Polskę na Mistrzostwach Świata Par Zawodowych

Impreza odbędzie się w ramach działań podejmowanych przez Federację Tańca Sportowego, w skład której wchodzą przedstawiciele profesjonalnego i amatorskiego ruchu tanecznego w Polsce oraz Pomorskiego Związku Tańca Sportowego.

Program O.T.T.T. o Memoriał Edwarda Kowalke:

I Blok – godz. 10:00
II Blok – godz. 13:00
III Blok – GALA – godz. 18:00

Bilety w cenach: 20 zł na trybuny, 50 zł miejsce przy stoliku (podczas GALI o godz. 18:00) – do nabycia w dniu imprezy.

Raz zakupiony bilet upoważnia do wejścia na oba bloki konkursowe oraz galę. Dzieci do lat 5 –  wstęp bezpłatny.

Organizatorami imprezy są Starogardzkie Centrum Kultury i Klub Tańca Towarzyskiego „Impuls”. Współorganizatorem turnieju jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim. Patronat nad wydarzeniem sprawują Prezydent Starogardu Gdańskiego – Janusz Stankowiak, Starosta Powiatu Starogardzkiego – Leszek Burczyk, Wójt Gminy Starogard Gdański – Stanisław Połom.

ottt_o_memorial_e-kowalke_plakat_pop

 

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl