Ogólnopolska Zbiórka Żywności

1146 kg żywności udało się uzbierać podczas trzech dni zbiórki w Starogardzie Gdańskim. Nasze miasto ma więc spory wkład w ogólnopolską akcję.

Zebrane jedzenie jeszcze przed Wielkanocą trafi do potrzebujących. W stolicy Kociewia zbiórka odbywała się w sześciu sklepach. Chętnie przyłączyły się do niej Intermarche, Biedronka, Lidl, Tesco, Iglotex oraz Restauracja Ogródek, która przygotowała poczęstunek dla wolontariuszy.

W akcji bezinteresownie pomagało 80 osób. Wśród nich znaleźli się radna Rady Miasta Wioleta Strzemkowska-Konkolewska oraz Prezydent Starogardu Gdańskiego. – Praca przy pakowaniu zakupów okazała się dość wymagająca. Nie było wcale tak łatwo, jak mogłoby się wydawać. Warto było się jednak trochę wysilić. Cel jest przecież szczytny. Jeśli można pomóc, to należy to robić – powiedział Prezydent Janusz Stankowiak.

Podczas całej zbiórki w siedzibie Stowarzyszenia „Można Inaczej” pracował osobny sztab ludzi, którzy zliczali poszczególne produkty w celu przygotowania raportu dla Banku Żywności. Te same osoby na bieżąco pakowały paczki i rozdawały potrzebującym.

Całą akcję w naszym mieście przygotowało Stowarzyszenie „Można Inaczej”. Wszystkich zaangażowanych kosztowało to sporo wysiłku. – Pomimo zmęczenia to była udana zbiórka i piękny dar serca jednych dla drugich. Wszystkim bardzo dziękujemy. Jesteśmy wdzięczni sklepowi Intermarche, który zawsze chętnie z nami współpracuje oraz Restauracji Ogródek. Pamiętajmy wspólnie pomaga się łatwiej, bo razem możemy więcej – powiedziała prezes Stowarzyszenia Dorota Dorau.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl