Oficjalnie są już uczniami

Pierwszoklasiści Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Mikołaja Kopernika 11 października oficjalnie zostali uczniami. W Starogardzkim Centrum Kultury odbyło się uroczyste pasowanie.

Zaproszonych gości, rodziców, uczniów oraz nauczycieli przywitała dyrektor Anna Byczkowska. Po licznych przemówieniach nastąpiło ślubowanie bohaterów tego dnia. Zgodnie z tradycją, aby stać się pełnoprawnymi uczniami szkoły, pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Śpiewali więc piosenki, recytowali wiersze, odpowiadali na szereg pytań. Deklarowali być pilnymi i wzorowymi uczniami, dobrymi kolegami, a swoim zachowaniem oraz nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Dyrektor Magdalena Wąsowicz dokonała uroczystego pasowania każdego pierwszaka. Na pamiątkę uroczystości uczniowie otrzymali piękne dyplomy i upominki. Po akademii wszyscy udali się na poczęstunek, który przygotowali rodzice. Dla każdego pierwszoklasisty uroczystość była ogromnym przeżyciem i z pewnością długo będą ją wspominać.

 

 

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl