Obrady Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

15 listopada w Urzędzie Miasta odbyło się posiedzenie Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych działającej przy Prezydencie Miasta Starogard Gdański.

Członkowie Rady rozmawiali na temat bezpieczeństwa w obrębie przestrzeni publicznej w mieście. Przedstawiciel Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Mirosław Cymanowski opowiedział o inwestycjach, które są realizowane z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami, m.in. budowa hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 8, remont ul. Kryzana oraz przejść dla pieszych. Poinformował również, że na etapie projektowania nowych inwestycji Gmina Miejska Starogard Gdański jest zobligowana do dostosowania nowych obiektów dla osób z niepełnosprawnościami.

Przewodniczący Rady Łucjan Czerniejewski zwrócił uwagę na bezpieczeństwo na placu zabaw Jacek i Agatka przy ul. Wybickiego oraz na potrzebę likwidacji barier na Al. Wojska Polskiego przy obiektach użyteczności publicznej. Zaproponował stworzenie zespołu, który dokona wizji lokalnej w celu sprawdzenia dostępności przestrzeni miejskiej dla osób z niepełnosprawnościami.
Na zakończenie omówiono szczegóły organizacji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, który odbędzie się 9 grudnia w Starogardzkim Centrum Kultury.