Oblicza kobiecości

Do 15 maja w Galerii Neptun oglądać można wystawę nazwaną „Oblicza kobiecości”. To wspólny projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Dziennego Domu Senior+ oraz Starogardzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

Na kilkudziesięciu wybranych zdjęciach znalazły się podopieczne MOPS-u, ŚDS-u oraz domu Senior+. Fotografie z wielkim zaangażowaniem wykonali członkowie STF-u: Edyta Lichy, Ryszard Dominowski, Artur Hossa i Krzysztof Krajnik.

– Każdy z nas włożył całe serce, by sesja była czymś szczególnym i zapadła w pamięć uczestniczkom. Tak poukładaliśmy swoje sprawy osobiste, załatwiliśmy urlopy itp., żeby zrealizować ten piękny projekt. Nagrodą są dla nas uśmiechy i podziękowania, które dzisiaj spłynęły szeroką rzeką. Jest nam niezmiernie przyjemnie, że zostaliśmy zaproszeni do realizacji tego pomysłu, bo jest on czymś szczególnym – powiedział Krzysztof Krajnik, prezes Starogardzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

Wernisaż tej niezwykłej ekspozycji odbył się 29 kwietnia. Zgromadził nie tylko bohaterki zdjęć, ale również ich znajomych z zajęć. Podziękowania fotografom oraz gratulacje modelkom złożyła dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Urszula Ossowska.

Wystawa „Oblicza kobiecości” została bardzo dobrze przyjęta. Wszystko wskazuje więc na to, że nie był to ostatni wspólny projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, podległych mu domów pomocy i Starogardzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

Fot. Krzysztof Krajnik

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl