Obchodzili złote, diamentowe i żelazne gody

„Miłość prawdziwa zaczyna się wówczas, gdy niczego w zamian nie oczekujesz” – Antoine de Saint-Exupéry. Ich miłość zaczęła się 50, 60, a nawet 65 lat temu. 4 czerwca w Urzędzie Miasta Starogard Gdański pary małżeńskie świętowały swoje jubileusze.

Przyznane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medale wraz z gratulacjami wręczali Prezydent Miasta Janusz Stankowiak oraz Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert.

65-lecie ślubu obchodzili

Janina i Edmund Śliwa

 

60-lecie ślubu obchodzili

Jadwiga i Roman Worzała (na zdjęciu pan Roman z córką)

 

Irena i Paweł Czerwińscy

 

Małgorzata i Franciszek Glazer (na zdjęciu pan Franciszek)

 

Krystyna i Zygmunt Swobodzińscy

 

50-lecie ślubu obchodzili

Jadwiga i Jan Richter

 

Regina i Henryk Brzezińscy

 

Bożena i Zbigniew Stuszińscy

 

Agnieszka i Mieczysław Jabłonka

 

Urszula i Zbigniew Jakusz-Gostomscy

 

Wanda i Józef Pliszka (na zdjęciu pan Józef)

 

Krystyna i Stanisław Wieczorek

 

Maria i Czesław Gruchała

 

Danuta i Ryszard Jedtka

 

– Jestem szczęśliwa i wzruszona widząc Państwa tutaj. Świętujecie ważne chwile. Państwa historie pokazują, że naprawdę można przejść razem przez całe życie, dając sobie nawzajem oparcie i obdarzając się pełnym zaufaniem. Życzę Wam jeszcze wielu szczęśliwych chwil spędzonych w zdrowiu oraz w otoczeniu najbliższych– powiedziała Przewodnicząca Rady Miasta Starogard Gdański Anna Benert.

– To dla mnie zaszczyt i olbrzymia przyjemność gościć Państwa w przyjaznych murach Urzędu Miasta przy okazji tak zacnych jubileuszy. Jesteście Państwo drogowskazem dla młodych ludzi jak powinni postępować w życiu, jak darzyć drugiego człowieka miłością, zaufaniem, szacunkiem. Małżeństwo to wielka sztuka kompromisu, którą Państwo bez wątpienia osiągnęliście. Życzę Wam wszystkiego dobrego i do zobaczenia podczas kolejnych jubileuszy – mówił Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Przygotowaną przez Urząd Stanu Cywilnego uroczystość prowadziła kierownik USC Bożena Kamińska. – Spotkania z jubilatami świętującymi złote, diamentowe, a tym razem także żelazne gody to dla mnie zawsze ogromne wzruszenie. Stworzyliście trwałe związki i wspaniałe rodziny. Doczekaliście się dzieci, wnuków, prawnuków. Nie byłoby to możliwe bez miłości, której na kolejne lata życzę Państwu jeszcze wiele – dodała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Starogardzie Gdańskim Bożena Kamińska.

– Receptą na tak długie wspólne życie jest na pewno szacunek, miłość, tolerancja. Razem z mężem doczekaliśmy się dwóch córek. Jedna mieszka w Starogardzie Gdańskim, druga w Gdyni. Mamy czterech wnuków, samych chłopców. Całe życie mieszkaliśmy i pracowaliśmy w Starogardzie Gdańskim, który przez te lata bardzo się zmienił. Jest przepięknym miastem  – powiedziała świętująca jubileusz 60-lecia ślubu Irena Czerwińska. 

– Oczywiście, że przeżyć razem tyle lat, i to jeszcze w zgodzie nie jest łatwo, ale jak widać, da się to zrobić. Mnie nie sprawiło to żadnych trudności, bo moja żona, Maria jest najlepsza na świecie – powiedział jeden z Jubilatów Czesław Gruchała. 

Po oficjalnej części uroczystości jubilatom do tańca przygrywał zespół 3M w składzie: Marcin Prądziński, Marek Marquardt oraz Maksymilian Lewandowski.

Wszystkim Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia zdrowia, spokoju i wszelkiej pomyślności.

Fot. Małgorzata Rogala