O takim Mikołaju marzą dzieci

Ubrany na czerwono i koniecznie z długą, siwą brodą. Tak wygląda Mikołaj. Ale czy według wszystkich? Międzyszkolna akcja plastyczna zatytułowana „Mikołaj moich marzeń”, której pomysłodawcą oraz organizatorem po raz jedenasty była starogardzka Straż Miejska pokazuje, że wyobrażenia są różne.

Przez cały rok funkcjonariusze prowadzą w klasach I – III szkół podstawowych pogadanki na temat bezpieczeństwa. W ten sposób nawiązują świetny kontakt z uczniami. W tym roku po raz jedenasty zorganizowali dla nich międzyszkolny konkurs plastyczny „Mikołaj moich marzeń”. Spośród 344 prac przedstawiających różne wyobrażenia Mikołaja, Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego, co z nimi związane wybrano dziesięć, które nagrodzono.

Jeden z nagrodzonych Jakub Miłkowski z PSP Nr 1 z  Krystyną Kwidzińską-Kulas.

– Konkurs „Mikołaj moich marzeń” zawsze organizujemy przy współudziale Starogardzkiego Centrum Kultury, z którego ramienia wspierają nas plastycy, pomagający nam wybrać najlepsze prace. W tym roku po raz kolejny był to pan Józef Olszynka. Poza tym w jury zasiadała też Mirosława Rafalska oraz ja – powiedziała zastępca komendanta Straży Miejskiej Krystyna Kwidzińska-Kulas.

Nagrody wręczał zastępca prezydenta miasta ds. społecznych Maciej Kalinowski. Uroczystość uświetnił wesoły występ „kapitana w śpiewogrze”, którym jest Jandoran. Dzieci śpiewały i tańczyły razem z nim. Te, które się wyróżniały, otrzymały upominki.

Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański.

 

Autorzy nagrodzonych prac:
1. Agata Operacz
2. Jakub Miłkowski
3. Jakub Lorek
4. Nina Cejrowska
5. Anastazja Radomska
6. Antonina Banasik
7. Kornelia Tecław
8. Natalia Śliwicka
9. Emilia Reszka
10. Agata Mikulska

Fot. Małgorzata Rogala