O Janie Kasprowiczu i jego powiązaniach z Pomorzem

Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Bernarda Sychty serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Janem Kulasem, autorem książki „Droga Jana Kasprowicza nad polskie morze”.

Publikacja wydana pod koniec 2016 roku przez Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego (TP NMM) w Gdańsku wyrosła z zainteresowań polityka, samorządowca, działacza związkowego, posła na Sejm I, III, VI i VII kadencji Jana Kulasa wielkimi piewcami polskiego morza i Pomorza, czyli Bernarda Chrzanowskiego, Stefana Żeromskiego i właśnie Jana Kasprowicza.

Książka składa się z dwóch części. W pierwszej autor zawarł kalendarium życia i twórczości oraz biogram słownikowy Jana Kasprowicza, a w drugiej przybliżył jego powiązania z regionem pomorskim i polskim morzem. W swojej publikacji Jan Kulas poparł też inicjatywę TP NMM nadania Latarni Morskiej w Rozewiu imienia Jana Kasprowicza.

Spotkanie odbędzie się 16 listopada 2017 r. (czwartek) o godz. 17:00 w Czytelni Popularnonaukowej (II piętro) w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Bernarda Sychty przy ul. Paderewskiego 1 w Starogardzie Gdańskim.