Nowy sprzęt dla Państwowej Straży Pożarnej

Kwotą 25 000 zł Gmina Miejska Starogard Gdański dofinansowała zakup sprzętu dla Komendy Powiatowej PSP w Starogardzie Gdańskim.

Dzięki temu wsparciu strażacy kupili kamerę termowizyjną wraz z wyposażeniem o wartości 12 000 zł, która zasili pierwszowyjazdowy samochód MAN GBA 2,5/25 oraz bieżnię elektryczną o wartości 12 479 zł. Pomoże ona strażakom utrzymywać wysoką formę.

Prezydent Starogardu Janusz Stankowiak podczas przekazania bieżni treningowej na siłowni strażaków. 

8 grudnia oficjalnego przekazania sprzętu na ręce komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w naszym mieście st. bryg. Tomasza Wardyna dokonał Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Od prawej: Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak i komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim st. bryg. Tomasz Wardyn

– Mam nadzieję, że nowy sprzęt będzie Wam służył jak najlepiej. Każdego dnia dbacie o nasze bezpieczeństwo. Ratujecie mieszkańców miasta i powiatu z różnych, nierzadko tragicznych wypadków. Narażacie swoje zdrowie, a w skrajnych przypadkach nawet życie. Jestem Wam za to ogromnie wdzięczny. Wiem, że zrobicie najlepszy użytek zarówno z tej kamery termowizyjnej, jak i bieżni, która pomoże Wam utrzymać tak ważną w Waszym zawodzie odpowiednią sprawność – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Fot. Małgorzata Rogala