Nowy referat gospodarki odpadami gotowy do pracy

Od 1 stycznia 2017 roku mieszkańcy Starogardu wszystkie sprawy, dotyczące odpadów, będą załatwiać w nowym Referacie Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Ochrony Środowiska. Kierownikiem powstałej komórki jest Sebastian Brauer. Referat podlega bezpośrednio wiceprezydentowi Przemysławowi Bieskowi –Talewskiemu.

RGOKiOŚ mieści się w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 przy ul. Zblewskiej 18 na parterze. Wejście znajduje się od wewnętrznej IMG_9931(wschodniej) strony szkoły. Na klientów czekają wyremontowane pomieszczenia oraz pełna zapału ekipa, która intensywnie przygotowuje się do przejęcia nowych obowiązków.

– W II połowie sierpnia ogłosiliśmy przetarg na odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Gminy – mówi Sebastian Brauer. Po otwarciu ofert będziemy w stanie określić metodę naliczania opłat za usługę oraz cenę, jaką mieszkańcy będą płacić za odbiór śmieci. Przede wszystkim będziemy czuwać nad IMG_9924sprawnością działania miejskiego systemu gospodarki odpadami. Postaramy się też zadbać o ochroną środowiska i edukacją ekologiczną społeczeństwa. M.in. u nas będzie można uzyskać zgodę na wycinkę drzew czy na utrzymywanie psów ras agresywnych – dodaje szef RGOKiOŚ.

Mieszkańcy mogą komunikować się z pracownikami Referatu bezpośrednio bądź telefonicznie pod numerem 58 56 137 78 albo przesłać zapytania i uwagi na adres mailowy: odpady@um.starogard.pl.

Wszelkie informacje na temat nowych zasad segregacji i odbioru śmieci, które będą obowiązywać od początku przyszłego roku, będzie można znaleźć na specjalnie utworzonej w tym celu stronie internetowej pod adresem: czystemiasto.starogard.pl. Strona uruchomiona zostanie najpóźniej w październiku.

Referat powstał na skutek realizacji uchwały Rady Miasta z dnia 15 czerwca w sprawie wyjścia Gminy Miejskiej Starogard Gdański ze Związku Gmin Wierzyca. W związku z tą decyzją od 1 stycznia 2017 roku gospodarką odpadami w mieście zarządzać będzie Gmina Miejska Starogard za pośrednictwem oddelegowanych do nowo powstałego Referatu pięciu pracowników.

IMG_9929

5 września 2016 roku prezydent Janusz Stankowiak sprawdził stan gotowości Referatu do pracy. Referat został oficjalnie przekazany pod opiekę wiceprezydenta do spraw Techniczno-Inwestycyjnych – Przemysława Bieska –Talewskiego.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl