Noworocznie i charytatywnie

„Z Żabnem w Nowy Rok” to impreza, która na stałe wpisała się już do kalendarza wydarzeń w naszym mieście. Od siedmiu lat integruje szkolną społeczność, która chętnie przygotowuje atrakcje umilające wspólnie spędzany czas.

W piątek 25 stycznia uczniowie, ich rodzice, dziadkowie, absolwenci, nauczyciele oraz dyrekcja spotkali się w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim. Obecni byli także prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak oraz ks. dziekan Józef Pick.

Atrakcji nie brakowało. Wszyscy czekali przede wszystkim na występy artystyczne. Nic dziwnego, bo większość z nich przygotowana była na najwyższym poziomie. Uczniowie śpiewali, tańczyli, wykorzystywali też swoje umiejętności aktorskie. Talent prezentowali także absolwenci PSP Nr 6 oraz muzycy Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP Pinczyn.

Symultaniczna gra w szachy.

6 uczniów oraz jeden nauczyciel zmierzyli się w symultanicznej grze z mistrzem Starogardu Gdańskiego w szachach Tomaszem Gdańcem. Nikomu z przedstawicieli szkoły nie udało się z nim wygrać, ale wszyscy walczyli do końca.

W sali obok na chętnych czekała kawiarenka internetowa. Nie zabrakło również tej tradycyjnej kawiarenki, którą obsługiwali uczniowie z pomocą nauczycieli i rodziców. To właśnie oni przygotowali przysmaki.

– Impreza „Z Żabnem w Nowy Rok” ma charakter charytatywny. Zebrane podczas jej trwania środki przeznaczane są co roku na potrzeby szkoły. To ważne, ale chyba najważniejsze, że dzięki takim spotkaniom nasza społeczność się integruje. Na duże uznanie zasługuje zaangażowanie w organizację tego wydarzenia dyrekcji – powiedziała przewodnicząca Rady Rodziców przy PSP Nr 6 Wioleta Grzeszkiewicz-Wolska.

Licytacje poprowadzili dyrektor szkoły Ryszard Hapoński i wicedyrektor Beata Wirkus.

– Uważam, że tego typu imprez powinno być więcej. Mamy szansę spotkać się w szerszym gronie w przyjemnej atmosferze. Możemy porozmawiać i lepiej się poznać. Wszyscy zawsze świetnie się bawimy – dodał Rafał Żywek z Rady Rodziców.

Jak co roku, wszyscy z niecierpliwością czekali na licytacje, które brawurowo poprowadzili dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 Ryszard Hapoński i wicedyrektor Beata Wirkus.

Fot. Małgorzata Rogala

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl