Nowe osiedle nazywa się Nadzieja

Osiedle Nadzieja – tak będzie się nazywać duża inwestycja mieszkaniowa prywatnego inwestora w Starogardzie Gdańskim. Pomiędzy ulicami: gen. Henryka Dąbrowskiego, Kociewską oraz Żwirki i Wigury stoi już 12 szeregowych budynków jednorodzinnych z dwoma mieszkaniami każdy. Docelowo na terenie osiedla pojawi się ok. 90 mieszkań. Na ogrodzonym osiedlu zaplanowany jest też teren rekreacyjny oraz garaże.

Na sesji Rady Miasta w dniu 30 stycznia radni zgodnie nazwali nowe osiedle mieszkaniowe w Starogardzie Gdańskim – Osiedlem Nadzieja. O taką nazwę nowej inwestycji wnioskował sam inwestor. Pomiędzy ulicami: gen. Henryka Dąbrowskiego, Kociewską oraz Żwirki i Wigury stoi już 12 budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, w których znajdują się 24 mieszkania. Każde mieszkanie na parterze ma swój niewielki ogródek. Osiedle jest monitorowane, a w przyszłości będzie też ogrodzone.

Do końca 2020 roku inwestor planuje oddać drugą części osiedla, na której zaprojektowano 20 mieszkań w zabudowie jednorodzinnej o powierzchni od 50 m.kw. do 80 m.kw. Kolejne budynki są w fazie projektowania.

Projekt Osiedla Nadzieja

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl