Nowe mieszkania komunalne powstaną przy ul. Kopernika. Budowa ruszy w maju

Do końca  2019 roku 24 rodziny zamieszkają w nowym bloku komunalnym. Wybuduje go Przedsiębiorstwo Budowlano-Projektowe „MABET”. Budowa rozpocznie się w maju. Projekt finansuje starogardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Ziemi Kociewskiej we współpracy z Gminą Miejską Starogard Gdański.  Bank Gospodarstwa Krajowego dofinansuje przedsięwzięcie kwotą 1,5 mln zł.

Do końca września 2019 roku w Starogardzie Gdańskim powstanie blok mieszkalny z 24 mieszkaniami komunalnymi. Jego budowę realizuje spółka miejska – Towarzystwo Budownictwa Społecznego Ziemi Kociewskiej. 11 kwietnia br. w obecności władz miasta prezes TBS ZK Andrzej Karasek podpisał umowę z wykonawcą inwestycji – Przedsiębiorstwem Budowlano –Projektowym MABET Marek Hołowiński.

Podpisanie umowy na budowę komunalnego bloku mieszkalnego. Od lewej. Marek Hołowiński, Andrzej Karasek, Janusz Stankowiak i Przemysław Biesek-Talewski

Trzykondygnacyjny blok powstanie na działce przy ul. Kopernika za blokiem nr 24 vis a vis Lidla. Będzie się składał z 9 mieszkań jednopokojowych o powierzchni mieszkalnej 28,05 m2, 9 mieszkań jednopokojowych z salonem połączonym z aneksem kuchennym o powierzchni 41,39 m2, 2 mieszkań dwupokojowych z salonem połączonym z aneksem kuchennym o powierzchni 49,25 m2 i 4 mieszkaniami trzypokojowymi również z salonem połączonym z aneksem kuchennym o łącznej powierzchni 61,35 m2. Dwa mieszkania na parterze zostaną przysposobione dla osób niepełnosprawnych. We wszystkich lokalach będzie przedpokój i łazienka. Zostaną oddane w standardzie pod klucz.

Działka, na której do końca września powstanie komunalny blok z 24 mieszkaniami.

Mieszkania będą własnością gminy, a prawo do zamieszkania w nich otrzymują osoby, które nie spełniają warunków otrzymania lokalu socjalnego. 

– Wielu mieszkańców Starogardu Gdańskiego nie stać na zakup własnego mieszkania – powiedział prezydent Janusz Stankowiak. – Dlatego potrzebujemy nowych lokali, które moglibyśmy im zaoferować. Chciałbym, aby takich inwestycji, jak ta przy ul. Kopernika, było w Starogardzie jak najwięcej.

Cała inwestycja będzie kosztować 3 318 140, 75 zł. Blisko połowę kosztów (dokładnie 45%) zapłaci BGK. Taki sam wkład wniesie Gmina Miejska Starogard Gdański. Pierwsze prace ruszą w maju 2018 roku.

(Na głównym zdjęciu przykładowy blok, który Przedsiębiorstwo Budowlano-Projektowe „MABET” wybudowało w Starogardzie Gdańskim przy ul. Tuwima.)

fot. Magdalena Dalecka 

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl