Nowe laptopy dla uczniów

257 uczniów ze starogardzkich szkół podstawowych i średnich otrzymało nowe laptopy wraz z oprogramowaniem. Ich koszt to prawie 670 tys. zł. Tyle Starogard otrzymał w wyniku rozstrzygnięcia konkursu w ramach projektu „Granty PPGR” – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym.”

16 sierpnia w starogardzkim magistracie prezydent miasta Janusz Stankowiak przekazał w formie umowy darowizny zakupiony sprzęt. W spotkaniu uczestniczyły wybrane losowo rodziny, które zostały zakwalifikowane do projektu. Dzięki przekazanym laptopom młodzi mieszkańcy naszej gminy mają większe możliwości na rozwijanie umiejętności informatycznych, łatwiejszy dostęp do nowych technologii i zasobów cyfrowych, co z pewnością przyniesie pozytywne rezultaty oraz umożliwi wykorzystanie tych umiejętności w codziennym życiu.

Dla kogo?

Zgodnie z założeniami rządowego programu cyfryzacji kraju rodziny popegeerowskie z dziećmi uczącymi się w szkołach podstawowych i średnich, miały prawo wziąć udział w konkursie „Granty PPGR” – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym.” Wnioski o wsparcie w postaci sprzętu komputerowego, można było składać w Urzędzie Miasta do końca października ubiegłego roku. Ostatecznie wpłynęło 296 podań.
Po formalnej weryfikacji i spełnieniu wymogów ostatecznie ich liczba wyniosła 257. Starogard Gdański otrzymał 668 200 złotych dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego.
Tyle uczniów z rodzin byłych pracowników PGR-ów mogliśmy dziś wyposażyć w nowy sprzęt komputerowy, który ma im ułatwić naukę.

-Cieszę się, że udało nam się pozyskać środki na ten cel. Wierzę, że sprzęt ten przyda się szczególnie ludziom młodym, którzy na co dzień korzystają z tego typu urządzeń. Jest on niezbędny do nauki i rozwoju. Mam nadzieję, że będzie Wam służył przez wiele lat – podkreślił prezydent miasta Janusz Stankowiak.

W spotkaniu uczestniczyli: Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert, Prezydent Miasta Janusz Stankowiak i Zastępca Prezydenta Miasta ds. Techniczno-Inwestycyjnych Tadeusz Błędzki.

Kwota dofinansowania stanowiła iloczyn liczby dzieci i maksymalnej stawki za laptopa, określonej w dokumentacji konkursowej, czyli 2 500 zł (+100 zł na oprogramowanie).
Projekt sfinansowany został w ramach reakcji Unii Europejskiej na pandemię COVID-19 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl