Nowe drogi i chodniki na osiedlu przy ulicy Kopernika

Firma WNORTEX z Owidza przebuduje kolejne drogi wewnętrzne na osiedlu przy ul. Kopernika. To drugi etap zadania, które miasto rozpoczęło w ubiegłym roku. Prace potrwają do 31 sierpnia br. i będą kosztować ponad 0,5 mln zł.

Na osiedlu przy ulicy Kopernika na odcinku od ul. Kopernika do ul. Pelplińskiej lada dzień rozpocznie się przebudowa kolejnych ulic wewnątrzosiedlowych. Prace obejmą modernizację kanalizacji deszczowej, przebudowę dróg dojazdowych do bloków oraz budowę nowych chodników i zatoczek postojowych. Na uliczkach między blokami pojawią się też nowe lamy oświetleniowe.

Prace wykona firma WNORTEX z Owidza. Dominik Wnorowski właściciel firmy wygrał przetarg, proponując cenę o 100 tys. zł niższą niż konkurencja. Zadanie wykona za 585 861,30 zł. Prace potrwają do 31 sierpnia br.

– Zakładamy, że inwestycja przebiegnie sprawnie i terminowo, więc mieszkańcy bloków przy ulicy Kopernika od 1 września będą korzystać z całkowicie odnowionej infrastruktury osiedla. Nowe uliczki i chodniki dodadzą uroku temu miejscu i  poprawią jakość i komfort życia mieszkańców – mówi Janusz Karczyński naczelni Wydziału Techniczno-Iwestycyjnego..

Dla przypomnienia przebudowa dróg wewnętrznych na osiedlu przy ul. Kopernika rozpoczęła się pod koniec 2016 roku. Firma Strabag z Pruszkowa wyremontowała odcinek od ul. Wróblewskiego do ul. Kopernika, a firma Star- Wik wymieniała sieć wodociągową wraz z przyłączami. Łącznie miasto wyda na to zadanie ponad 1 mln zł.

Wyremontowany w 2016 roku odcinek od ul. Wróblewskiego do ul. Kopernika.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl