Nowe boisko na Przylesiu

Otwarcie boiska na Przylesiu w Starogardzie Gdańskim

Przylesie doczekało się pięknego, a przede wszystkim praktycznego obiektu sportowego. Jego pomysłodawcami byli Hanna Bielang, Katarzyna Dobek oraz Jarosław Krzemiński, którzy do Budżetu Obywatelskiego 2019 zgłosili projekt pn. „Sportowe Przylesie”. 12 października, wspólnie z prezydentem Starogardu Januszem Stankowiakiem i mieszkańcami osiedla, oficjalnie otworzyli boisko.

Pomysł zajął trzecie miejsce wśród projektów infrastrukturalnych. Zebrał 393 głosy. Nowe boisko jest wielofunkcyjne, z nawierzchnią trawiastą, o wymiarach 40m x 20 m z urządzeniami (bramkami, koszami, siatkami) do gry w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę i piłkę siatkową. Koszt jego powstania to dokładnie 209 420 zł.

– Jak doskonale Państwo wiecie, to na razie pierwszy etap naszego projektu. W sąsiedztwie boiska będzie znajdować się również parking oraz miejsce do rekreacji, wypoczynku dla młodzieży i dorosłych w otoczeniu drzew, a także krzewów ozdobnych zakupionych i posadzonych zgodnie z projektem wykonanym przez Społeczny Komitet Mieszkańców Osiedla Przylesie i Okolic. Projekt ma na celu poprawę formy fizycznej i relaksacyjnej mieszkańców oraz integrację międzyosiedlową. Cieszymy się, że wszystko idzie zgodnie z planem i już dzisiaj otwieramy nasze boisko. Gorąco zachęcamy do tego, by w pełni z niego korzystać – mówiła jedna z liderek projektu „Sportowe Przylesie” Hanna Bielang.

Prezydent Starogardu Janusz Stankowiak kroi tort razem z pomysłodawcami „Sportowego Przylesia” Hanną Bielang i Jarosławem Krzemińskim.

– To niezwykle przyjemne chwile, kiedy mogę uczestniczyć w otwarciu takich obiektów w Starogardzie Gdańskim. Cieszę się, że mieszkańcy naszego miasta są tak aktywni i chętnie korzystają ze środków Budżetu Obywatelskiego. Niech to miejsce służy Wam jak najdłużej i jak najlepiej – tuż przed przecięciem wstęgi powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Fot. Małgorzata Rogala