Nowe boiska mnóstwo radości

7 czerwca w Starogardzie Gdańskim dzieci wbiegły po raz pierwszy na dwa nowiutkie boiska wielofunkcyjne na osiedlu Konstytucji 3 Maja i Kopernika. To przedwakacyjny podarunek dla mieszkańców od Spółdzielni Mieszkaniowej „Kociewie”. W godzinach przedpołudniowych prezes Spółdzielni, prezydenci i członkowie Rad Osiedlowych uroczyście przecięli wstęgi otwierające nowe obiekty sportowe.

Oba boiska o wymiarach 21×40 wyłożone są syntetyczną nawierzchnią poliuretanową, która gwarantuje ich użytkownikom bezpieczeństwo i komfort zabawy. Wyposażone są w profesjonalny sprzęt, który umożliwia uprawianie wielu dziedzin sportu. Dzieci mogą grać w piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę, a nawet tenis ziemny. Boiska zapewniają im świetną bazę rekreacyjną na zbliżające się wakacje. Będą otwarte do godz. 22.00. W przyszłości zostaną oświetlone, co prawdopodobnie sprawi, że osoby starsze będą mogły korzystać z nich do późnych godzin nocnych.

– To boisko jest przepiękne i tak blisko domu – cieszyły się uczennice klasy czwartej pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 4 – Tak miękko się po nim biega. Super miejsce na zabawę i grę w siatkę lub kosza.

Boiska wypróbowali też prezydenci i zaproszeni na otwarcie goście. Padły pierwsze gole, a prezydent Stankowiak zagrał nawet w siatkówkę z grupą rozbawionych dzieci.

Oba nowoczesne boiska wielofunkcyjne powstały na zlecenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Kociewie”. – Ich budowa trwała niespełna miesiąc. Wykonała je firma ELSIK z Żukowa. Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 0,5 mln zł – powiedział podczas otwarcia wiceprezes Spółdzielni Mieczysław Serocki.

Szczególnie podziękował przedstawicielom Rad Osiedlowych – jednostce administracyjnej Osiedla 60-lecia i Osiedla Kopernika oraz pracownikom Spółdzielni za techniczny nadzór nad inwestycją.

Mieczysław Serocki wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Kociewie”

– Budowa boisk wpisuje się w nową strategię Spółdzielni Mieszkaniowej, która postawiła sobie za cel poprawę komfortu życia mieszkańców i zwiększenie atrakcyjności spółdzielczych osiedli – mówił wiceprezes. – Dążymy do zrównoważonego rozwoju przestrzeni wewnętrznej zamkniętej w budynkach oraz tego, co jest na zewnątrz – całej przestrzeni wokół. Dzięki placom zabaw, boiskom i siłowniom pod chmurką, które wybudowaliśmy w ostatnich latach, mieszkańcy się integrują, mają gdzie spędzać wolny czas, młodzież ma gdzie uprawiać sporty, a dzieci gdzie się bawić.

– Z olbrzymią satysfakcją obserwuję, jak wiele dobrego dzieje się na starogardzkich osiedlach zarządzanych przez SM „Kociewie” – powiedział prezydent Stankowiak. – Starogard w ostatnich latach przeżywa ogromne „bum inwestycyjne”. Takie sumy pieniędzy nie były dotąd inwestowane w historii miasta, ale ten plan poprawy jakości życia mieszkańców nie byłby możliwy, gdyby nie to, że Spółdzielnia włączyła się i zaangażowała w strategię rozwoju miasta. Bardzo jej za to dziękuję – dziękuję panu prezesowi, zarządowi Spółdzielni, Radzie Nadzorczej, Radzie Osiedla oraz wszystkim mieszkańcom, którzy uczestniczą w rozwoju miasta.

Prezydent podarował dzieciom piłki do gry, a boiska poświęcili ksiądz proboszcz parafii NMPMK (boisko na osiedlu Konstytucji 3 Maja), oraz wikary parafii św. Wojciecha (boisko na osiedlu Kopernika).

[fot. Magdalena Dalecka]

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl