Nowe bilety MZK

W celu udogodnienia mieszkańcom przejazdów komunikacją miejską Miasto wprowadza nowe bilety MZK.

Oznacza to, że za jednorazowy przejazd autobusem nie zapłacimy ceny maksymalnej. Bilet normalny będzie kosztować 4 zł i za tę kwotę przez godzinę od jego skasowania będzie można jeździć wieloma liniami autobusowymi, jeśli nasza trasa wymagać będzie przesiadki.

Bilet godzinny

Od 1 lutego 2023 roku za jednorazowy przejazd autobusem za normalny bilet mieszkańcy Starogardu Gdańskiego zapłacą 4 zł. Bilet ulgowy kosztować będzie 2 zł. Korzystną zmianą będzie możliwość przejazdu więcej niż jednym autobusem na jednym bilecie tzw. godzinnym.

Bilet godzinny ważny jest przez 60 minut na wszystkich liniach dziennych i nocnych. Bilet ten raz kupiony przez godzinę od skasowania będzie więc uprawniał do jazdy kilkoma autobusami. To spore udogodnienie zwłaszcza jeśli trasa podróży będzie wymagać przesiadki lub załatwienia w międzyczasie własnych spraw.

– Wprowadzenie biletu godzinnego ma na celu wykorzystanie komunikacji miejskiej w sposób bardziej efektywny. Nieznacznie zmieni się koszt biletów okresowych. Cena biletu miesięcznego – pełnopłatnego wzrośnie o 8 zł, – ulgowy o 4 zł  – informuje dyrektor MZK Wojciech Szambowski.

Ważne

Bilety jednorazowe o nominałach obecnie obowiązujących tj. 3,40 zł i 1,70 zł nie tracą swojej ważności, ale ich nominalna wartość od 1 lutego 2023 r., będzie niezgodna z nową taryfa opłat. Wobec powyższego podlegają wymianie na nowe nominały po wpłaceniu różnicy wynikającej ze wzrosty cen w kasie Miejskiego Zakładu Komunikacji.