Nowa naczelnik Wydziału Informacji Społecznej

Nową naczelnik WIS Urzędu Miasta Starogard Gdański została Renata Połomska. Swoje stanowisko objęła 2 stycznia 2019 r.

Pani Renata wybrana została przez komisję konkursową w wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru. O stanowisko naczelnika Wydziału Informacji Społecznej ubiegały się cztery osoby.

Renata Połomska posiada wykształcenie wyższe w specjalności dziennikarstwo i public relations. Ma kilkuletnie doświadczenie w kreowaniu marki oraz promocji. W ostatnim czasie prowadziła własną działalność gospodarczą zajmującą się właśnie promocją.

– Jako naczelnik WIS skupię się na dobrej współpracy instytucji miejskich, w tym m. in. Ośrodka Sportu i Rekreacji, Starogardzkiego Centrum Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Muzeum Ziemi Kociewskiej. Chciałabym, aby włączyły się w nią także inne instytucje, w tym zewnętrzne, które zajmują się działalnością kulturalną, turystyczną oraz sportową. Celem tej współpracy jest przygotowanie jak najlepszej oferty dostosowanej do potrzeb i oczekiwań mieszkańców Starogardu Gdańskiego oraz osób przyjezdnych. Zależy mi na właściwym przepływie informacji, spełnieniu potrzeb społeczności lokalnej oraz promocji miasta na szerszą skalę. Moim celem jest wzmocnienie wizerunku Starogardu Gdańskiego w kraju, a także poza jego granicami – mówi Renata Połomska.

Wolny czas pani Renata najchętniej spędza z rodziną. Lubi sport, w szczególności jazdę na rowerze.