Nocne rozmowy wolontariuszy

5 grudnia cały świat świętował Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Szkolone Koło Caritas przy Gimnazju nr 1 z tej okazji zorganizowało „Noc wolontariacką”. Uczniowie z 2 na 3 nie tylko świętowali, ale podsumowali również projekt dofinansowany z Caritas Diecezji Pelplińskiej.

– Noc kojarzy się ze snem i odpoczynkiem – powiedzieli z uśmiechem młodzi wolontariusze. – Ale nie dla takich zapaleńców jak my. Dla nas każda pora do spotkania jest dobra.

img_3642Podczas nocnego spotkania pod okiem wieloletniego i aktywnego wolontariusza Marcina Karwowskiego, wolontariusze poszerzali swoją wiedzę na temat działań społecznych i niesienia pomocy. Obejrzeli filmy o tematyce wolontariackiej, a potem długo dyskutowali zastanawiając się, co jeszcze mogą zrobić, żeby wspomóc innych i jakie działania podjąć, aby bardziej rozpromować wolontariat wśród młodzieży. Nie zabrakło też czegoś dla ciała. Pyszne kanapki i słodkie kasztanki umiliły wspólnie spędzony czas.

– Nie nudziliśmy – wspominali uczestnicy wolontariackiej nocy. – Było trochę poważnie, trochę wesoło, ale przede wszystkim kreatywnie. W naszych głowach zrodziły się nowe, ciekawe pomysły. Chcemy kontynuować te spotkania. Dają nam dobrą energię i ogromną radość, bo czujemy się potrzebni i pożyteczni.

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w nocy z 2 na 3 grudnia spotkali się, aby uczcić Międzynarodowe Święto Wolontariusza. Podsumowali projektu dofinansowanego przez Caritas Diecezji Pelplińskij ze środków 1% pozyskanych przez CDP.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl